Mokslas ir IT

2020.02.01 12:35

Pelėda prisivalgė tiek pelių, kad nutuko ir negalėjo skristi. Kuo čia dėta klimato kaita?

LRT.lt 2020.02.01 12:35

Tikriausiai daugelis žmonių žino tą jausmą, kai pakilę nuo šventinio stalo jaučiatės pasunkėjęs bent keletu kilogramų? Todėl galite užjausti šią mažą pelėdą, kurią išgelbėjo veterinarai, nes ji buvo per sunki, kad galėtų skristi, skelbia BBC.

Nutukusią pelėdą, kuri negalėjo skristi, rado vienos labdaros organizacijos darbuotojai Jungtinėje Karalystėje. Iš pradžių buvo manoma, kad pelėda yra sužeista arba kad jos sušlapę sparnai trukdo skristi, tačiau paaiškėjo, kad pelėda turi antsvorio.

245 gramų pelėda buvo maždaug trečdaliu sunkesnė nei įprastai, o papildomas svoris neleido jai pakilti.

Athene noctua rūšies pelėdos gyvena daugelyje vidutinio klimato regionų Europoje, Azijoje ir Šiaurės Afrikoje.

Veterinarų teigimu, laukiniai paukščiai labai retai turi antsvorio, o plėšrūnams papildomas svoris iš viso nebūdingas, todėl šis atvejis yra unikalus.

Specialistai iš pradžių įtarė, kad pelėda galėjo būti laikoma nelaisvėje ir netinkamai maitinama, tačiau po tam tikro eksperimento jie padarė išvadą, kad paukštis nutuko gyvendamas laisvėje.

Mokslininkai stebėjo, kaip pelėda reaguoja į paukštynuose duodamą maistą, pavyzdžiui, ryškiai geltonus viščiukus, kurių natūraliai nerastumėte gamtoje. Jų nuostabai, ji labiau norėjo užkandžiauti laukiniais gyvūnais, pavyzdžiui, pelėmis.

„Esame įsitikinę, kad tai gali būti tiesiog neįprastas natūralaus nutukimo atvejis! Atlikę papildomus tyrimus, taip pat nustatėme, kad teritorijoje, kurioje ji buvo išgelbėta, dėl šiltos ir drėgnos žiemos buvo labai daug pelių“, – paskelbė veterinarai.

Po kelių savaičių dietos pelėda vėl išmoko skraidyti ir buvo paleista į laisvę.