Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.31 10:21

Spalvas keičiantis pleistras veikia tarsi šviesoforas ir padeda kovoti su bakterinėmis infekcijomis

LRT.lt 2020.01.31 10:21

Mokslininkai sukūrė išmanųjį pleistrą, kuris gali pranešti apie bakterinę infekciją tarsi šviesoforas, skelbia „Science Alert“.

Pasak tyrėjų, jų išradimas gali padėti efektyviau kovoti su antibiotikams atspariomis bakterijomis, be to, dėl jo greičiau gytų žaizdos.

Žalia spalva reiškia, kad nėra bakterijų arba užfiksuota tik nedidelė jų koncentracija. Geltona žymi bakterijas, reaguojančias į įprastus antibiotikus, o raudona spalva praneša apie vaistams atsparias (DR) bakterijas, kurioms sunaikinti reikia papildomų pastangų.

Kuo ryškesnė spalva, tuo didesnė bakterijų koncentracija. Tyrėjai tokius pleistrus sėkmingai išbandė su pelėmis.

Jei nustatomo bakterijos, kurios yra atsparios vaistams, gali būti panaudojamas intensyvios šviesos srautas, kuris susilpnina bakterijas, padarydamas jas jautresnes antibiotikui.

Antibiotikai automatikai išskiriami iškart, kai tik nustatoma infekcija.

„Bakterinių infekcijų atpažinimas ir atsparumo antibiotikams stebėjimas yra labai svarbūs parenkant tinkamiausią ir efektyviausią gydymą“, – rašo Kinijos mokslo akademijos tyrėjai.

Pasak mokslininkų, paprastas tvarstis ir šviesa gali išspręti daugybę problemų – nedelsiama kovoti su bakterijomis, nereikia jokios specialios įrangos ar profesionalaus personalo.

Be to, žmogus gali realiu laiku stebėti, kaip kinta infekcija ir bakterijų skaičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi