Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.30 11:17

Kūrybingumo šventė „LT Game Jam 2020“ – pirmąjį vasario savaitgalį

LRT.lt 2020.01.30 11:17

Žaidimų kūrėjai ir entuziastai kviečiami apsilankyti didžiausiame pasaulyje žaidimų kūrimo festivalyje – „Global Game Jam“. Šių metų renginys vyks sausio 31–vasario 2 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje, Kauno technologijos universiteto informatikos fakultete Kaune bei Mokslo ir technologijų parke Klaipėdoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kelis šimtus kūrėjų kasmet sutraukiantis renginys šiemet skiria papildomą dėmesį meninei saviraiškai ir jaunų talentų paieškai.

Renginio organizatoriai, „Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija“ (LŽKA), plečia renginio programą, siekdami ne tik sudominti, bet ir padėti jauniesiems kūrėjams žengti pirmuosius žingsnius industrijoje.

„Mūsų organizuojami žaidimų kūrimo maratonai kasmet pritraukia šimtus lankytojų, tad netrukome pastebėti, kad dalis jų ateina, tikėdamiesi sužinoti daugiau apie žaidimų industriją, karjeros galimybes ir čia jau veikiančių studijų poreikius. Taigi šiemet nutarėme kiek išplėsti renginio programą Vilniuje ir suorganizuoti pilotinę karjeros mugę“, – pokyčius pristato LŽKA valdybos pirmininkas Šarūnas Ledas.

Jis pasakoja: „Renginio erdvėse įkurdinsime trijų Lietuvoje veikiančių įmonių – „Nordcurrent“, „Estoty“ ir „Unity“ – stendus, kur šiose įmonėse dirbantys kūrėjai atsakys į įvairiausius lankytojų klausimus. Iki šiol žaidimų nekūrę dailininkai, animatoriai ir kompozitoriai galės užduoti jiems rūpimus klausimus apie žaidimų kūrimo specifiką, o jaunesni kūrėjai bei studentai pasisems žinių apie šiomis dienomis naudojamus įrankius ir tendencijas.“

Pasaulinėje žaidimų industrijoje Lietuva garsėja ir kaip šalis, kurios specialistai ženkliai prisidėjo vystant vieną populiariausių įrankių žaidimų kūrėjams – „Unity“. Vilniuje ir Kaune biurus įsteigusi įmonė šiemet skiria ypatingą dėmesį jaunų talentų pritraukimui ir ugdymui, tad „LT Game Jam“ lankytojams Vilniuje parengs informatyvią paskaitą apie karjeros galimybes šioje bendrovėje.

„Game Jam“ formatas yra neįpareigojantis ir atviras visiems norintiems išbandyti savo jėgas. Išskirtinė „LT Game Jam“ savybė yra ta, kad jis vienodai mėgstamas ir lankomas tiek pradedančiųjų, tiek profesionalių kūrėjų. Pasak organizatorių, profesionaliai su žaidimu kūrimu dirbantys žmonės prie savo kuriamų žaidimų praleidžia ne vienerius metus ir nuo jų tiesiog pavargsta. „Game Jam“ tipo renginiai suteikia unikalią progą išmėginti naujas koncepcijas ir idėjas, praplėsti profesionalių pažinčių ratą ar tiesiog pakvailioti, kuriant paprastus, bet provokatyvius žaidimus. Šių metų renginys nuo ankstesnių skirsis dar ir tuo, kad LŽKA pradeda bendradarbiavimą su animacijos ir žaidimų festivaliu „BLON“, kuris pakvies įdomiausių, socialiai provokuojančių ar menine prasme išskirtinių projektų autorius pademonstruoti savo darbus festivalio erdvėse Klaipėdoje.

Oficialūs pasaulinės iniciatyvos „Global Game Jam“ renginiai jau daugiau nei dešimt metų vyksta pagal specifinį formatą. Renginiai prasideda penktadienio vakarą, paskelbiant tų metų temą, kuri iki kūrybos proceso pradžios laikoma paslaptyje. Išklausę globalaus renginio organizatorių sveikinimą ir išgirdę temą, visi renginyje esantys žmonės kviečiami burtis į komandas ir dalintis idėjomis, kurios vėliau ir virsta visaverčiais žaidimų prototipais. Vėlų penktadienio vakarą darbą pradėję kūrėjai turi laiko iki sekmadienio popietės, kai veikiantys žaidimų prototipai yra pristatomi kitiems renginio lankytojams ir įkeliami į duomenų bazę, iš kurios juos gali atsisiųsti visi norintys. „LT Game Jam“ formato renginiai Lietuvoje turi gilias tradicijas ir yra organizuojami nuo 2002-ųjų metų. Daugiau informacijos apie šių metų „LT Game Jam“ Lietuvoje ir registracija į renginį – oficialioje renginio svetainėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi