Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.30 10:57

Kviečia savanoriauti pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje tarptautinėje fizikos olimpiadoje

LRT.lt 2020.01.30 10:57

2020 m. liepos 18–26 dienomis Vilniuje vyks tarptautinė fizikos olimpiada (IPhO) 2020 –  pirmas toks pasaulinės reikšmės jaunųjų fizikos srities specialistų renginys Lietuvoje. Organizatoriai kviečia prisijungti prie tarptautinio lygio renginio ir įgyti neįkainojamos patirties savanoriaujant, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Renginyje, kurį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tikimasi sulaukti delegacijų iš maždaug 90-ies valstybių. Į olimpiadą atvyks apie 450 mokinių, daugiau nei 300 komandų vadovų ir stebėtojų bei apie 200 lietuvių mokslininkų, savanorių ir organizatorių.

„Mūsų jaunoji karta neišvengiamai gyvena ir gyvens Europoje be sienų ir veiks globaliame pasaulyje, todėl savo ateitį turi sieti su mokslo atradimais, žiniomis, perimti geriausias pasaulio praktikas. Lietuvai didelė garbė šiemet tapti jaunimo fizikos pasaulio centru ir surengti tarptautinę šventę, kurioje užsimezga draugystės, o vėliau ir profesiniai ryšiai“, – sakė Prezidentas.

„Lietuvos mokiniai kasmet skina laurus tarptautinėse mokslo olimpiadose, o šiemet teko didžiulė garbė ir atsakomybė mums patiems tapti renginio šeimininkais, organizuoti jį nuo pat pradžios iki paskutinės detalės. Olimpiados dalyviams šis renginys gali būti mokslinės karjeros pradžia, o savanoriams – neįkainojama patirtis, galimybė pamatyti olimpiados įkarštį iš vidaus“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Ignas Jurčiukonis, fizikos mokytojas bei biofizikas, Europos sąjungos gamtos mokslų olimpiados 2012 m. Lietuvoje savanoris bei ilgametis savanoris Lietuvos mokinių fizikos, chemijos ir biologijos olimpiadose sako, kad savanoriavimas – prisiminimas visam gyvenimui.

„Savanoris tokiuose mokslo renginiuose yra naujo žmogaus tarpininkas nepažįstamoje aplinkoje. To svarbą pats patyriau, kai buvau mokinys, o savo patirtį stengiausi perduoti ir visiems olimpiadų dalyviams. Plačiąja prasme, savanorystė – per mažai įvertintas dalykas, atnešantis puikių išgyvenimų ir patirčių tiek gaunančiam, tiek duodančiam, – I. Jurčiukonis.

Į Lietuvą susirinkę viso pasaulio jaunieji fizikai spręs Lietuvos mokslininkų paruoštas teorines ir eksperimentines užduotis, susipažins su Lietuva ir jos kultūra. Prie visų šių olimpiados dalių įgyvendinimo prisideda ir savanoriai. Net dviejų Tarptautinių fizikos olimpiadų Portugalijoje ir Indonezijoje dalyvis, dabar Kembridžo universiteto fizikos studentas Emilis Kaziukėnas sako, kad tarptautinių ryšių užmezgimas tiek dalyvaujant, tiek savanoriaujant tokiuose renginiuose gali praversti ir ateityje.

„Ši olimpiada nėra vien konkursas. Čia mokiniai gali pažinti dar nematytą šalį, savanoriai – pasidalinti jos grožiu ir kultūra, tačiau visi turi unikalią galimybę užmegzti pažinčių iš viso pasaulio – žaidžiant krepšinį su Korėjos komanda Indonezijoje ar futbolą Portugalijoje su kanadiečiais ir kitur. Nors po renginio visi vėl išsiskirsto po Žemės rutulį, čia užmegzti ryšiai išlieka – dar šiandien gyvenu su keliais po vienu bendrabučio stogu“, – patirtimi dalijasi E. Kaziukėnas.

IPhO 2020 organizatoriai ieško savanorių Organizaciniam komitetui, norinčių prisidėti prie viso renginio įgyvendinimo organizacinių klausimų sprendimo, taip pat ir Akademinio komiteto savanorių, kurie būtų atsakingi už techninį olimpiados užduočių rengimo vykdymą, laboratorijų paruošimą. Dar viena pozicija, kurioje siūloma atlikti savanorystę ir tapti Lietuvos ir renginio ambasadoriais – Delegacijų vadovų grupė, kuri bendradarbiaus su užsienio delegacijų atstovais visos olimpiados metu.

Tarptautinė fizikos olimpiada kviečia ne tik fizikos, bet ir kitomis sritimis besidominčius entuziastus, kurie nori išbandyti savo jėgas tarptautinio lygio renginyje. Daugiau nei šimtas savanorių, prisijungę prie Mokinių delegacijų grupės, turės galimybę susipažinti su užsienio svečiais, kartu vykti ir lydėti delegatus į renginius bei ekskursijas. Išskirtinė galimybė suteikiama Medijų srities savanoriams, kurie prisidės prie nuoseklaus informacinio turinio kūrimo tarptautinio lygio renginyje.

Savanorių atrankoje Tarptautinėje olimpiadoje dalyvauti gali visi asmenys, kurie renginio metu bus sulaukę 18-os metų. Daugiau informacijos apie renginį, savanorių pozicijas ir registracijos anketą savanoriams rasite paspaudę ant nuorodų. Registracija vyksta iki vasario 29 dienos.

Tarptautinės olimpiados organizatoriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universitetas. Olimpiados partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė, Druskininkų savivaldybė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Vilniaus kolegija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi