Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.28 13:21

„Mokslo sriuba“: kur iš Lietuvos migruoja vandenynų keliautojai unguriai?

LRT.lt 2020.01.28 13:21

Lietuvos upėse ir ežeruose subrendę europiniai unguriai rudenį ir žiemos pradžioje išplaukia į įspūdingą kelionę per Atlanto vandenyną. Migruodami į nerštavietes Sargaso jūroje jie įveikia net 8000 kilometrų atstumą.

Pasiekę tikslą, vienintelį kartą gyvenime neršia, o tuomet žūva. Jauni unguriukai keliauja priešinga kryptimi – į gėlus vandenis Europoje, kur praleidžia didžiąją savo gyvenimo dalį.

Gamtos tyrimų centro mokslininko dr. Justo Dainio teigimu, unguriai – paslaptingos žuvys. „Atrodo, žuvis pažįstama – visi žino, visi matę, visi valgę. O iš tikrųjų neatsakytų klausimų labai daug. Kad ir ko paklaustumėte, galėtume atsakyti tą patį – iki galo nežinome. Ir tai būtų tiesa. Net apie pagrindinius biologinius ir ekologinius dalykus žinių labai trūksta, nors ir skiriama daug pinigų jiems išaiškinti“, – sako J. Dainys.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi