Mokslas ir IT

2020.01.28 14:05

ES leis „Huawei“ vykdyti veiklą Europoje, tačiau taikys griežtas 5G sąlygas

atnaujinta 15.39

ES nedraus Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ vykdyti veiklą Europoje, antradienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas, nepaisant besitęsiančio Vašingtono spaudimo šios bendrovės vengti dėl įtarimų galimu šnipinėjimu.

Europos Komisija (EK) savo rekomendacijas oficialiai paskelbs trečiadienį, tačiau komisaras Thierry'is Bretonas parlamento nariams sakė, kad Briuselis rinksis griežtas sąlygas vietoje visiško draudimo.

„Tai yra ne diskriminacijos klausimas, o taisyklių nustatymo klausimas. Jos bus griežtos, jos bus sudėtingos, o į Europą, žinoma, priimsime visus ryšio operatorius, pasirengusius jomis sekti“, – teigė jis.

Jungtinė Karalystė (JK) leido Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ diegti 5G ryšio tinklą šalyje, tačiau pabrėžė, kad „aukštos rizikos tiekėjai“ nebus įtraukti į jautrios 5G infrastruktūros diegimo procesą.

„Huawei“ savo ruožtu tvirtino esanti „užtikrinta“, kad dalyvaus Jungtinės Karalystės didelės spartos penktos kartos mobiliojo ryšio tinklo diegime, nepaisant Vašingtono pastangų priversti Londoną neleisti bendrovei prieiti prie 5G tinklo dėl saugumo sumetimų.

„Huawei“ džiaugiasi Didžiosios Britanijos vyriausybės sprendimu, leidžiančiu tęsti bendradarbiavimą su savo klientais ir kartu užtikrinti sklandų 5G ryšio diegimą. Šis sprendimas neabejotinai leis sukurti pažangesnę, saugesnę ir ekonomiškesnę ateities telekomunikacijų infrastruktūrą, o taip pat suteiks Didžiajai Britanijai prieigą prie pasaulyje pirmaujančių technologijų bei užtikrins konkurencingą rinką“, – rašoma bendrovės komentare.

Pasak bendrovės atstovų, Didžiosios Britanijos telekomunikacijų operatoriams pažangiausias technologijas kompanija tiekia jau daugiau nei 15 metų.

„Mes pritariame, kad sąžininga konkurencija tiekėjų rinkoje yra būtina užtikrinti tinklo patikimumą ir inovacijų vystymą, taip pat tam, kad vartotojai turėtų prieigą prie geriausių įmanomų technologijų“, – rašoma bendrovės komentare.