Mokslas ir IT

2020.01.23 15:41

„Mokslo sriuba“: kodėl dirbtiniam intelektui nėra lengva atskirti kačių ir šunų atvaizdus?

LRT.lt2020.01.23 15:41

Apie galimybes sukurti dirbtinį intelektą imta kalbėti dar praėjusio amžiaus viduryje, tačiau tada kilęs entuziazmas išblėso, susidūrus su pirmomis techninėmis kliūtimis. Visgi nauji technologiniai sprendimai įpūtė naujų vėjų šioje srityje. 

Nauja susidomėjimo banga kilo po garsios šachmatų partijos, kurioje šachmatų čempionas Garis Kasparovas dvikovoje nusileido kompiuterinei sistemai „Deepblue“.

Vėliau vyko dar kelios kovos tarp žmogaus ir kompiuterio, kuriose pagal užprogramuotus algoritmus veikiančios sistemos demonstravo savo pranašumą.

Anot „Mokslo sriubos“ tinklalaidėje apsilankiusio dirbtinio intelekto žinovo Dovydo Čeilutkos, vis tik žmones įveikusios sistemos buvo labiau paremtos kompiuterio operaciniais pajėgumais negu „intelektu“.

Pašnekovas pabrėžė, kad dabar dirbtinio intelekto sistemos yra paremtos mašininio mokymosi logika, kai sistemai yra suformuojama užduotis ir ji pati suranda efektyviausią jos sprendimo būdą.

D. Čeilutkos teigimu, šiuolaikinės dirbtinio intelekto sistemos dažniausiai geba spręsti tik vieną suformuotą užduotį. Taip pat mums iš pirmo žvilgsnio paprasta užduotis, pavyzdžiui, atskirti kačių ir šunų nuotraukas, nėra tokia paprasta dirbtiniam intelektui. Tačiau ateityje, atradus efektyvesnius technologinius sprendimus, dirbtinio intelekto galimybės gali pranokti žmogaus intelektą.

Pirmosios pokalbio dalies su D. Čeilutka apie dirbtinį intelektą klausykite „Mokslo sriubos“ „Youtube“ paskyroje, „Spotify“ bei „Soundcloud“ platformose:

„Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt