Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.22 15:59

Genijus, tapęs jauniausiu aukšto intelekto žmonių organizacijos nariu, mėgsta „Lego“ ir dainuoti

LRT.lt 2020.01.22 15:59

Trejų metų amžiaus berniukas iš Malaizijos tapo jauniausiu „Mensa“ bendruomenės, kuriai priklauso aukštu intelekto koeficientu pasižymintys žmonės, nariu. Mažasis genijus šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje, o jo tėvai sako, kad jo gyvenimas niekuo nesiskiria nuo jo bendraamžių, skelbia CNN.

Muhammadas Haryzas Nadzimas prie unikalių žmonių bendruomenės pakviestas prisijungti po to, kai atlikdamas Stanfordo–Binet testą surinko 142 balus. Tiek arba daugiau balų surenka tik 0,3 proc. visų žmonių.

Pasak organizacijos Jungtinėje Karalystėje vadovo Johno Stevenage’o, naujasis narys parodė unikalius gebėjimus atlikdamas testo užduotis. Skelbiama, kad norintys tapti šios organizacijos nariais turi pasižymėti tokiu aukštu intelekto koeficientu, kuris būdingas tik 2 proc. visų žmonių.

Kai tęstą atlieka jaunesni nei dešimties metų amžiaus vaikai, jie užduotis sprendžia kartu su psichologu, kuris padeda teisingai įvertinti jų intelektą. Testą sudaro matematikos, skaitymo, atminties ir loginio mąstymo užduotys.

Berniuko mama dirba inžiniere Durhamo mieste. Jos teigimu, mažasis genijus elgiasi kaip ir kiti jo amžiaus vaikai. Tiesa, jis labai mėgsta piešti ir skaityti knygas. Jam itin patinka „Lego“, o tuo metu, kai nepieša ir iš kaladėlių nestato namų, jis dainuoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi