Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.22 13:09

Dar vieną gyvybę Dymkai padovanojo Rusijos mokslininkų sukurti titano protezai

LRT.lt 2020.01.22 13:09

Veterinarai Rusijoje katei implantavo visų keturių galūnių protezus. Skelbiama, kad tai antroji tokia operacija visame pasaulyje.

Novasibirske įsikūrusi veterinarijos klinika „BEST“ paskelbė, kad katei atliko sėkmingą galūnių protezų implantaciją, po kurios katė gali vėl judėti. Į kliniką katė su nušalusiomis galūnėmis pristatyta dar 2018 metų spalį, jai teko amputuoti visas galūnes.

Pasak veterinarų, gydyti galūnes nušalusius gyvūnus jiems tenka gana dažnai. Šiuo atveju katei dėl sunkių nušalimų buvo amputuota uodega ir viena ausis.

Veterinarai panaudojo Tomsko politechnikos institute sukurtus protezus. Tokios operacijos metu titano implantas įkišamas į kaulą. Gyvos kaulų ląstelės tarsi prisitvirtina prie metalinio paviršiaus.

Padengus kalcio fosfatu, titano smeigės buvo chirurginiu būdu įdėtos į priekines ir užpakalines galūnes, kad būtų sumažinta infekcijos ir implanto atmetimo rizika. Kiekviena protezinės letenos dalis buvo atspausdinta naudojant 3D modelį ir pritvirtinta prie titano smeigių, kurios visos gali būti nuimamos ir keičiamos.

Visas procesas užtruko maždaug septynis mėnesius. Šiuo metu katė gali vaikščioti, bėgioti, užlipa laiptais, skelbia universitetas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi