Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.21 17:02

Jūrų biologai atrado 4 naujas vaikščiojančių ryklių rūšis

LRT.lt 2020.01.21 17:02

Šiaurinės Australijos ir Naujosios Gvinėjos vandenyse buvo identifikuotos keturios naujos vaikščiojančių ryklių rūšys. Šių gyvūnų stebėjimai padeda daugiau sužinoti apie neįprastus rifų gyventojus ir regiono ekologinę istoriją.

„Maždaug metro ilgio vaikščiojantys rykliai nekelia pavojaus žmonėms, tačiau jų sugebėjimas išlikti ten, kur yra mažai deguonies, ir vaikščioti ant jų pelekų leidžia jiems pagauti mažus vėžiagyvius ir moliuskus“, – sakė dr. Christine Dudgeon iš Kvinslando universiteto.

Visi vaikščiojantys rykliai moka plaukioti, tačiau savo pelekus tarsi kojas jie panaudoja vaikščiodami per rifus atoslūgio metu, nes tai yra pats efektyviausias energijos panaudojimo būdas, skelbia universitetas.

Dar visai neseniai jūrų biologai daugelį vaikščiojančių ryklių laikė vienos rūšies Hemiscyllium ocellatum atstovais. Visgi dabar įrodyta, jog aplink Naująją Gvinėją gyvenantys rykliai pakankamai skiriasi nuo Didžiojo barjerinio rifo gyventojų kad būtų verta juos klasifikuoti kaip keturias naujas rūšis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi