Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.10 11:10

Naujieji „Apple“ telefonai – reguliuojami pagal spaudimo stiprumą ir darantys „gyvas nuotraukas“

15min.lt 2015.09.10 11:10

Trečiadienio vakarą Lietuvos laiku San Fransiske bendrovė „Apple“ surengė vieną labiausiai lauktų ir aptariamų renginių technologijų pasaulyje – kasmetinį naujų produktų pristatymą.  

Dar išvakarėse technologijų milžinė savo gerbėjams žadėjo pristatyti du naujus išmaniųjų telefonų modelius – „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ bei atnaujintą „Apple“ televizorių ir laikrodį.

Naujieji „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ – išmaniausi iš išmaniųjų telefonų?

Naujieji „Apple“ mobilieji telefonai  „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ savo išore primena pirmtaką „iPhone 6“, tačiau renginį vedęs „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas didžiuodamasis teigė, kad šie išmanieji telefonai – labiausiai techniškai pažengę visame pasaulyje.

Kaip ir buvo spėliota prieš naujųjų telefonų pasirodymą, naujieji „iPhone“ turi „3D touch“ technologiją. Jos esmė – ekranas atliks skirtingas funkcijas reaguodamas į spaudimo stiprumą. Kitaip tariant, „3D touch“ technologija atlieka tradicinės kompiuterinės pelės dešiniojo klavišo funkciją, atverdama naują meniu langą.

„Apple“ atstovai teigė, kad „3D touch“ technologija neatpažįstamai pakeis ir žaidimų industriją, suteikdama naujus pojūčius kompiuterinių žaidimų mėgėjams.

Didelė naujųjų „Apple“ telefonų naujovė – vadinamosios „gyvos nuotraukos“, užfiksuojančios ne tik norimą vaizdą, bet ir trumpas akimirkas prieš ir po nuotraukos.

Paskelbta, kad „iOS 9“ – naujasis programinės įrangos atnaujinimas „iPhone“ ir „iPad“ pasirodys po savaitės – rugsėjo 16 d. Patys naujieji „iPhone“ pardavime pasirodys rugsėjo 25 d.

„Apple“ naujųjų produktų pristatymą stebėję technikos gerbėjai teigė, kad jame beveik nebuvo intrigos, kadangi visi sklandę gandai apie bendrovės produktų atnaujinimą pasitvirtino.

Filmai ekrane vos ištarus kelis žodžius

Naujos kartos „Apple“ televizorius bus reguliuojamas balsu ir prisilietimu. Norimą televizijos programą galima žiūrėti liečiant valdymo pultelį arba bendraujant su jame integruota virtualia asistente „Siri“.

Naujajame televizoriuje galima ne tik balsu užsisakyti norimus žiūrėti filmus arba juos atsukti pirmyn ar atgal, bet ir naudotis įvairiomis aplikacijomis, kuriomis naudojantis galėsite žaisti arba užsisakyti norimus pirkinius neatsikeldami nuo sofos.

Pavyzdžiui, bežiūrint filmą iškilus klausimui, kokia yra orų prognozė, arba kaip sekėsi jūsų mėgstamai sporto komandai, telieka šį klausimą pasakyti balsu ir televizorius netruks pateikti atsakymą.

Į renginį pakviestas konkurentų „Microsoft“ viceprezidentas

Susirinkusiuosius nustebino tai, kad į „Apple“ metinį renginį pakviestas pagrindinių konkurentų „Microsoft“ viceprezidentas, kuris programą „Microsoft Word“ išbandė ant naujo tipo planšetės.

Didžiausias „iPad“

Naujasis „iPad Pro“ turi milžinišką, 12,9 colių ekraną, tačiau, nepaisant to, yra itin lengvas ir su patvaria, 10 valandų veikiančia baterija.

„Norėjome padaryti „iPad“ dar geresnį. Tai – pačios didžiausios naujienos“, – sakė T. Cookas.

Naujosios „Apple“ planšetės raiška yra 5,6 mln. pikselių.

Be to, jis yra du kartus greitesnis negu ankstesnės kartos „iPad“ ir veikia panašiu greičiu kaip ir nešiojamasis kompiuteris bei yra greitesnis negu 80 proc. per pastarąjį pusmetį parduotų nešiojamųjų kompiuterių.

Dar vienas išskirtinis „iPad Pro“ bruožas – išmanioji klaviatūra, sukurta specialiai šiam įrenginiui.

Be to, „Apple“ gerbėjai su naująja bendrovės pristatyta planšete galės kurti tikrus meno kūrinius su specialiu pieštuku „Apple Pencil“.

Mažiausios, 32 GB atminties „iPad Pro“ kainuos 799 dolerius, didžiausią talpą turintis –  1079 dolerius.

„Apple Pencil“ kaina – 99 doleriai, išmaniosios klaviatūros – 169 doleriai. Šie produktai prekyboje pasirodys lapkričio mėnesį.

Su naujuoju laikrodžiu galima klausytis būsimo kūdikio širdies plakimo

Renginį vedęs „Apple“ generalinis direktorius T. Cookas pristatė naujo tipo „Apple Watch“ laikrodį. Jame bus integruota virtuali asistentė „Siri“, taip pat bus galima įsigyti norimus produktus ar stebėti pacientų sveikatos būklę.

Per pristatymą buvo paminėta, kad šiuo metu 97 proc. vartotojų yra patenkinti „Apple“ laikrodžiu, į kurį galima integruoti ne tik „Apple“, bet ir kitas programėles.

Šiuo metu iš viso į „Apple Watch“ galima atsisiųsti apie 10 tūkstančių mobiliųjų aplikacijų.

Naująjį „Apple“ laikrodį bus galima naudoti ir kaip vertimo įrenginį. Su šiuo laikrodžiu bus galima versti iš 90 užsienio kalbų.

Be to, naujo tipo „Apple“ laikrodį galės naudoti ir gydytojai, analizuodami paciento sveikatos duomenis arba nuotoliniu būdu prižiūrėdami nėščias moteris.

Besilaukianti moteris su „Apple Watch“ pagalba net gali pasiklausyti būsimojo kūdikio širdies plakimo.

„Apple“ bendradarbiaudama su garsia laikrodžių gamintoja „Hermes“ taip pat pristatys stilingų išmaniųjų laikrodžių kolekciją. Naująją laikrodžio operacinę sistemą „Watch OS 2“ bus galima atsiųsti nuo rugsėjo 16 d.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą