Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.16 14:11

„Telia“: siaurajuostis daiktų internetas – naujos galimybės verslui

Paulius Viluckas, BNS 2020.01.16 14:11

Integruotų telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ pradėjo teikti siaurajuosčio daiktų interneto paslaugą. Pasak „Telia“ verslo klientų vadovo Danieliaus Karpovičiaus, nauja technologija gali būti naudojama labai plačiai, taip pat teikia daugybę galimybių verslui.

„Technologija gali būti naudojama labai plačiai – išmanusis miestas, pradedant nuo parkavimo optimizavimo, iki tokių pramoninių dalykų, kaip ESO, „Vilniaus vandenys“, kur yra valdoma visą skaitliukų infrastruktūra, nuskaitomi duomenys, galima efektyviai aptikti avariją“, – ketvirtadienį spauos kongferencijoje sakė D. Karpovičius.

„Turint tokį skaitliuką, jį galima aptarnauti nevažiuojant į vietą“, – pridūrė jis.

D. Karpovičius kaip pavyzdį pateikė parkavimo sistemos optimizavimą.

„Dabar visos galimybės rinkliavą surinkti 100 proc. yra labai ribotos. Turint tokį sprendimą, tu iškart matai, jei kažkas yra prisiparkavęs neleistinoje vietoje. Jei kažkas sustoja, tai yra signalas, kad galima ir reikia tai patikrinti“, – teigė D. Karpovičius.

Jis sakė, kad siaurajuosčio daiktų interneto plėtra prasidės nuo verslo segmento.

„Mes tikrai pradėsime nuo verslo segmento, nors technologijos panaudojimo spektras yra pakankamai platus. Bet siaurajuosčio daiktų interneto įrenginiai privatiems klientams nuo šiandien neatsiras“ – sakė „Telia“ verslo klientų vadovas.

Pasak D. Karpovičiaus, senesnė 2G technologija, prie kurios vis dar prijungti kiemo signalizacijos, liftų ar skaitliukų įrenginiai, turi savo apribojimus.

„2G technologija turi savo apribojimus, o siaurajuostis daiktų internetas įgalina daryti naujus dalykus, kurių dabar daryti neįmanoma“, – technologijos pristatymo renginyje kalbėjo D. Karpovičius.

„Telia“ teigia, kad siaurajuosčio daiktų interneto įranga siunčia mažiau duomenų ir tai daro rečiau, todėl yra ilgaamžiška, o jos įrenginių gamyba ir išlaikymas yra pigesni.

Anot bendrovės, įprastas mobilusis ryšys, nenaudojant ryšio kartotuvų ir stiprintuvų, po žeme – iki 10 metrų ir giliau – dėl fizikos dėsnių neveikia. Tuo metu siaurajuosčio daiktų interneto naudojamas 800 MHz dažnis prasiskverbia gerokai toliau bei gali veikti giliai po žeme.

D. Karpovičius pabrėžia, kad technologija labiau tinkama statiškiems įrenginiams, o kitose srityse, kur reikia daugiau mobilumo ir didesnio perduotų duomenų kiekio, pavyzdžiui, logistikoje ar savaeigiuose automobiliuose, labiau tinkama yra 4G ar būsima 5G technologijos.

„Telia“ teigia, kad prie technologijos plėtros ir testavimo prisidėjo bendrovės ESO, VŠT, „Teltonika“, „Huawei“ ar „Ericsson“.

Prie naujos platformos artimiausiu metu galės prisijungti ir gyventojai, kuriems „Telia“ planuoja pasiūlyti šia technologija pagrįstas saugumo paslaugas.

Daiktų interneto davikliai galės įspėti apie užliejimo, gaisro ar vagystės pavojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi