Mokslas ir IT

2020.01.15 20:12

Vėžlys savo meilės nuotykiais išgelbėjo visą milžiniškų vėžlių rūšį

LRT.lt 2020.01.15 20:12

Mergišius vėžlys, kurio audringas seksualinis gyvenimas galbūt padėjo išlikti visai šių gyvūnų rūšiai, baigė šią „karjerą“ ir, įvykdęs svarbią misiją, grįžta į laisvę, rašo CNN.

Teigiama, kad veisimo programos metu iš San Diego zoologijos sodo atgabento Diego nesulaikomas libido padėjo Galapagų salynui priklausančioje Espanjolos saloje gyvenančiai milžiniškų vėžlių rūšiai išlikti.

Kai atvykėlis leidosi į meilės nuotykius, saloje tebuvo 2 vėžlių patinai ir 12 patelių. Tačiau pašėlęs kiautuotojo gyvūno seksualinis apetitas padėjo šį skaičių padidinti net iki 2 tūkst. Galapagų nacionalinio parko tarnybos darbuotojai įsitikę, kad šimtametis vėžlys yra maždaug 40 proc. šios populiacijos patriarchas.

„Jis labai stipriai prisidėjo prie viso šio augimo, – AFP aiškino parko direktorius Jorge Carrionas. – Ir mes labai džiaugiamės, kad šis vėžlys grįžta į savo natūralią aplinką.“

Veisimo programoje, skirtoje salos vėžlių populiacijai atgaivinti, iš viso dalyvavo 15 patinų, tačiau nė vienas negali pasigirti tokiais rezultatais kaip Diego.

„Į Espanjolą buvo grąžinta apie 1,8 tūkst. vėžlių, o dabar, įsibėgėjant natūraliai reprodukcijai, jų jau turime apie 2 tūkst., – J. Carrionas pasakojo AFP. – Tai rodo, kad jie gali augti, gali daugintis ir vystytis.“

Galapagų salos yra viena svarbiausių krypčių gyvosios gamtos mylėtojams. Čia, kurdamas savo evoliucijos teoriją, lankėsi ir Charlesas Darwinas.