Mokslas ir IT

2020.01.15 12:27

Skelbiami Mokslo populiarinimo konkurso nugalėtojai

LRT.lt 2020.01.15 12:27

Prieš kiek daugiau nei mėnesį baigėsi Mokslo sriubos kartu su astronomijos populiarinimo blogu „Konstanta 42“ organizuotas septintasis mokslo populiarinimo konkursas. Šešiolika darbų varžėsi dėl vertintojų ir skaitytojų dėmesio, o dabar jau turime visus balsus ir galime paskelbti nugalėtojus.

Iškilmingai skelbiame 2019 m. Mokslo populiarinimo rašinių konkurso nugalėtojus

Mokslininkų komisijos prizai už geriausią konkurso darbą atitenka Jūratei Ziedelytei už tekstą „Žemės sveikatos barometras“.

Geriausiu moksleivio darbu komisija pripažino Briuselio II-osios Europinės mokyklos dešimtokės Augustės Sturlytės tekstą „Laiškas ateičiai“.

Mūsų kūrybinę komandą labiausiai sužavėjo KTU informatikos doktoranto Luko Stankevičiaus darbas „Kai dirbtinis intelektas už mus kalbės“.

Taip pat išrinkome du įdomiausius darbus kosmoso tyrimų tematika.

Apdovanojame inžinierių ir lietuvių mitologijos entuziastą Kęstutį Račkaitį už atkreiptą dėmesį į astronomijos ir lietuvių mitologijos sąlytį. Kęstutis parašė tris rašinius: „Rašant seniausią pasaulio knygą“, „Lietuvai didžiausią įtaką padariusi kometa“ bei „Skaitant dangaus ženklus“.

Geriausias moksleivės rašinys – Briuselio antros Europinės mokyklos dešimtokės Akvilės Selevičiūtės rašinys „Kaip šviesa atskleidžia Visatos paslaptis?“.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija už sklandžiausią ir taisyklingiausią kalbą apdovanoja Jūratę Ziedelytę ir jos darbą „Pasaulis pagal ekologinę etiką“.

Naujienų portalas Delfi apdovanojimą įteikia skaitomiausio straipsnio autorei Rūtai Dubakienei už darbą „Mirties bučinys“.

Portalas Technologijos.lt pagal skaitytojų rekomendacijas nusprendė apdovanoti trijų darbų autorius:

Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro dešimtoką Paulių Mikalauską už darbą „Įdomusis žvaigždžių evoliucijos kelias“;

Vilniaus universiteto verslo mokyklos magistrantę Diletą Tervydytę už darbą „Dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės sveikatos priežiūros sistemoje“;

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos devintoką Džiugą Balčiūną už darbą „Stygos“.

Džiaugsmingai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems už dalyvavimą! Kviečiame rašyti ir kitąmet – konkursas vyks ir toliau.