Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.14 11:42

Vandenynų temperatūros pasiekė rekordines aukštumas

LRT.lt 2020.01.14 11:42

Praėjusiais metais vandenynų temperatūros pasiekė rekordines aukštumas. Jie šyla didesniu tempu dėl klimato atšilimo, rašo „The Guardian“.

Naujausi duomenys parodė, vandenynai per pastaruosius metus smarkiai sušilo ir 2019 metai pasižymėjo šilumos vandenynuose rekordu.

Pasaulio vandenynai – puikiausias klimato krizės atspindys, nes jie sugeria daugiau kaip 90 proc. šilumos, į kurią patenka ir šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kurios išsiskiria deginant iškastinį kurą.

„Mes nustatėme, kad 2019 m. buvo ne tik rekordiškai šilčiausi metai, bet ir parodė didžiausią vienerių metų prieaugį per visą dešimtmetį. Tai buvo priminimas, kad dėl žmonių poveikio mūsų planeta ir toliau šyla“, – sakė profesorius Michaelas Mannas iš Penno valstijos.

Pasaulinis klimato atšilimas sukelia vandenynų ekosistemoms didžiulę grėsmę ir, be kita ko, skatina gyvūnų ir žmonių ligų plitimą bei kelia pavojų pasaulio apsirūpinimui maistu, nustatė mokslininkai.

2016 m. buvo skelbiama, kad įšilus vandenynams sunyko milžiniški koralinių rifų plotai; dėl nykstančių buveinių smarkiai sumažėjo žuvų rūšių.

Rifų nykimas sumažina kai kurių rūšių žuvų išteklius, taip keldamas grėsmę pasaulio apsirūpinimui maistu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi