Mokslas ir IT

2015.09.08 01:20

D. Grybauskaitė: Lietuvos mokslas – investicija į šalies ateitį

ELTA 2015.09.08 01:20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanojo geriausių 2014 metų mokslinių disertacijų laureatus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanojo geriausių 2014 metų mokslinių disertacijų laureatus.

„Šiandien apdovanojame darbščiausius ir kūrybingiausius jaunuosius mūsų šalies protus, kurie brėš tiek politines, tiek ekonomines Lietuvos ateities kryptis. Jaunųjų mokslininkų darbai – valstybės pažangos garantas, todėl turime ir toliau nuosekliai stiprinti studijų kokybę, mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Tai – būtina investicija į Lietuvos ateitį“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė apdovanojo aštuonis jaunus mokslų daktarus, kurių unikalūs darbai paskatins Lietuvos mokslo raidą ir bus praktiškai pritaikyti medicinos, biotechnologijų, chemijos pramonėje. Geriausios disertacijos konkurso laureatais tapo Vilniaus universiteto daktaras Donatas Majus, kurio lazerių tyrinėjimai bus naudojami atliekant medicininius tyrimus, bei Vilniaus universiteto daktarė Inga Leonavičiūtė, kurios atliktas Lietuvos vardo paminėjimo tyrimas sustiprins mūsų šalies istorinio paveldo pažinimą.

Šiuo metu mūsų šalyje studijuoja per 2600 doktorantų, tačiau vos ketvirtadalis jų išvyksta ilgesnei stažuotei užsienyje, o privačiame sektoriuje dirba tik 10 procentų mokslo daktarų. Savo studijų kokybe yra patenkinti mažiau nei pusė Lietuvos doktorantų. Prezidentės teigimu, Lietuvos universitetai turi didinti ne doktorantų skaičių, o jų parengimo kokybę bei užtikrinti, kad jaunųjų mokslininkų žinių ir kūrybiškumo potencialas realiai prisidėtų prie Lietuvos ir pasaulio gerovės.

Iš viso konkurse dalyvavo 89 disertacijos, fizinių, technologijos, biomedicinos, žemės ūkio, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Šiais metais geriausios disertacijos konkurso nugalėtojų apdovanojimuose pirmą kartą dalyvavo ir septyni moksleiviai, laimėję nacionalinius, Europos ir pasaulio mokslo atradimų konkursus.

Pasak prezidentės, vaikų susidomėjimas mokslu rodo, jog Lietuvoje auga nauja, smalsi ir kūrybinga karta. Mūsų pareiga – sudaryti jai galimybes tobulėti ir mokslo aukštumų siekti savo šalyje.

Moksleivių atradimų paroda eksponuojama prezidentūros žemėlapių salėje.