Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.11 08:56

Dantyse įstrigęs kukurūzų spragėsis gali pražudyti: vyrą širdies chirurgai operavo 7 valandas

LRT.lt 2020.01.11 08:56

Kukurūzų spragėsius mėgsta daugybė žmonių, tačiau kai jie įstringa tarp dantų, jausmas tikrai nėra pats maloniausias. Visgi tai menkniekis, palyginti su tuo, kas nutiko vienam vyrui Anglijoje. Viskas prasidėjo nuo įstrigusio spragėsio dantyse, o baigėsi sudėtinga širdies operacija, skelbia „Live Science“.

41 metų amžiaus Adamas Martinas valgė spragėsius ir žiūrėjo filmą savo namuose. Deja, spragėsių lukštas įstrigo jam tarp dantų.

Beviltiškai bandydamas pašalinti spragėsių likutį, vyras pažeidė dantenas rašikliu, dantų krapštuku, vielos gabalu ir net metaline vinimi. Nors jam skaudėjo visą burną, vyras nėjo pas odontologus. Tik po kurio laiko jam pasireiškė į gripo panašūs simptomai – jį išmušdavo prakaitas, kankino galvos skausmas ir nuovargis. Galiausiai jis kreipėsi į medikus, kurie jam nustatė širdies ūžesius.

Vėliau ant kojos piršto atsirado kraujo pūslelių, o tai galėjo būti endokardito požymis. Tai vidiniame širdies sluoksnyje arba širdies vožtuvuose esančio bakterijų ar grybelių židinio sukelta liga.

Tada vyras buvo paguldytas į ligoninę, kur gydytojai nustatė, kad jis iš tikrųjų sirgo endokarditu ir infekcija padarė didelę žalą jo širdies vožtuvams. Spragėsių mėgėjui buvo atlikta 7 valandų širdies operacija, norint pakeisti pažeistus vožtuvus.

Endokarditas gali atsirasti, kai bakterijos patenka į kraują ir pasiekia širdį. Vienas iš būdų, kaip bakterijos gali patekti į kraują, yra per žaizdas, atsiradusias burnoje.

„Daugiau niekada nevalgysiu kukurūzų spragėsių“, – sakė vyras, kurio gyvybę medikams pavyko išgelbėti. Pasak gydytojų, vyrui būtų pakakę laiku apsilankyti pas odontologus ir jis būtų išvengęs pavojingų komplikacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi