Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.01.07 11:42

„Airbnb“ patentavo programinę įrangą, kuri padeda nustatyti potencialius narcisistus ir psichopatus

LRT.lt 2020.01.07 11:42

Jei jums nepavyko užsisakyti nakvynės vietos per „Airbnb“, gali būti, kad programėlės dirbtinis intelektas, išanalizavęs jūsų elgesį socialiniuose tinkluose, nusprendė, kad jūs esate psichopatas ir keliate grėsmę turtui, skelbia „Business Insider“.

Kompanijai priklauso teisės į programinę įrangą, kuri gali prognozuoti, ar žmonės yra patikimi. Programa išanalizuoja jūsų įrašus ir veiklą socialiniuose tinkluose, ieško narcisizmo ar psichopatijos apraiškų.

Taip bendrovė stengiasi užtikrinti savininkų namų saugumą, kai jie į juos trumpam laikui įleidžia svetimus žmones. Kompanija uždraudė organizuoti vakarėlius būstuose, kai spalio mėnesį viename iš apartamentų buvo nužudyti 5 žmonės. Be to, daugėja skundų, kad nuomininkai pridaro žalos už tūkstančius dolerių.

„Airbnb“ atstovas patvirtino, kad tokia programinė įranga yra užpatentuota, tačiau patikino, kad visos patento aprašyme pateiktos galimybės kol kas nėra naudojamos.

„Kaip ir daugelis kitų kompanijų mes patentuojame įvairias technologijas, bet tai dar nereiškia, kad mes jas būtinai naudosime“, – aiškinama bendrovės atsakyme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi