Mokslas ir IT

2020.01.06 17:01

Pirmoji kosmose pabuvojusi britė teigia, kad tarp mūsų gali būti ateivių, tik mes jų nematome

LRT.lt 2020.01.06 17:01

„Ateiviai tikrai egzistuoja ir gali būti, kad jie jau gyvena tarp mūsų“, – duodama interviu leidiniui „Observer“ sakė Didžiosios Britanijos astronautė Helen Sharman, kuri pirmoji iš britų pakilo į kosmosą.

Pasak jos, gali būti, kad ateiviai jau gyvena tarp mūsų, o mes jų tiesiog nematome. Astronautė „Mir“ kosminėje stotyje apsilankė 1991 metais. „Yra milijardai žvaigždžių, todėl turi būti įvairių gyvybės formų. Ar jie bus panašūs į mane ir jus, juos sudarys anglis ir azotas? Greičiausiai ne“, – sakė ji.

Chemikė kosmose praleido 8 dienas, kai jai buvo 27 metai. Pasak jos, nėra gražesnio vaizdo už žemės vaizdą, kuris matomas iš kosmoso. „Tos akimirkos niekados nepamiršiu“, – teigė ji.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog ji dažniausiai pristatoma kaip pirmoji moteris kosmose, tačiau iš tiesų ji buvo apskritai pirmasis Didžiosios Britanijos astronautas, pakilęs į kosmosą. „Jeigu antraštėse rašytų, kad pirmasis britas pakilo į kosmosą, visi iš karto pagalvotų apie vyrą, o ne apie moterį“, – stebėjosi ji.