Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.31 10:43

Kalėdoms norėjo rankų: kaip išsipildė 11 metų berniuko svajonė

LRT.lt 2019.12.31 10:43

Kai 11 metų Gavinas Sumneris prašė kalėdinių dovanų, jo norų sąrašas buvo labai trumpas. Jis norėjo naujų rankų, skelbia „USA Today“.

Berniukas gavo dovaną iš miesto mero, tačiau nežinojo, kas yra dėžėje. Kai jis suprato, kad turės naujas rankas, apsidžiaugė ir pasakė, jog tai geriausios jo Kalėdos.

Nuo pat gimimo jis neturėjo rankų, kuriomis galėtų sugriebti daiktus ar laikyti dviračio vairą. „Visada stengiuosi iš visų jėgų, bet kartais turiu susitaikyti su tuo, kad kai kurių dalykų negaliu padaryti“, – pasakojo jis. Dovanų gavus 3D technologijomis sukurtas rankas, jis pirmą kartą rankose galėjo laikyti puodelį. „Noriu eiti į mokyklą, pradėti savarankiškesnį gyvenimą“, – sakė vaikas.

Niekados nesiskundė

Dėl sutrikusios kraujotakos berniukas turėjo išmokti gyventi be kairės pėdos, rankų, dalies liežuvio.

„Mums pasakė, kad kai liga paveikia visas žmogaus galūnes, dažniausiai jis neišgyvena“, – prisiminė jo motina Kori. Pasak jos, sūnus niekados nesiskundė, o norėdama išpildyti berniuko kalėdinį norą ji apie tai paskelbė socialiniuose tinkluose.

Galiausiai moters įrašą pastebėjo Anthony Economos, bendrovės „Bedstone Creative“, kuri kuria 3D prototipus, vadovas. Įmonė nusprendė įgyvendinti projektą ir sukurti berniukui pritaikytas rankas.

Jos atrodo gana tikroviškai, vietoje plastiko naudotas silikonas, kuris padeda rankomis sugriebti daiktus ir neleidžia jiems išslysti. Šeštokui paaugus, bus galima atspausdinti didesnes rankas, tačiau svarbiausia, pasak įmonės atstovo, suprasti, kaip būtų galima rankas patobulinti, kad berniukas jaustų kuo mažiau diskomforto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi