Mokslas ir IT

2019.12.28 14:58

Rusija planuoja 2020-aisiais baigti kurti kovinį lazerį kariniam laivynui

Raimondas Čiuplys, BNS2019.12.28 14:58

Rusija ateinančiais metais planuoja baigti kurti šalies karinėms jūrų pajėgoms skirtą kovinį lazerį, pajėgų numušti bepilotes skraidykles ir „neutralizuoti“ antvandeninius taikinius, šeštadienį paskelbtame interviu sakė gynybos ministro pavaduotojas Aleksejus Krivoručka.

„Kalbant apie lazerinės ginkluotės kūrimą pažymėsiu, kad ateinančiais metais planuojame baigti konstravimo ir bandomuosius darbus kuriant taktinės paskirties lazerinį kompleksą, skirtą naikinti bepiločiams skraidantiems aparatams ir išvesti iš rikiuotės mažai apsaugotus antvandeninius taikinius vykdant sausumos pajėgų, oro ir kosmoso pajėgų, taip pat karinių jūrų pajėgų uždavinius“, – viceministras sakė interviu, paskelbtame Gynybos ministerijos oficialaus leidinio „Krasnaja zvezda“.

Šiuo metu Rusijos kariuomenė turi kovinių lazerių kompleksų „Peresvet“, pasak kariškių, naudojamų pridengti strateginių raketų kompleksų judėjimui.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią sistemą pirmąkart paminėjo savo metiniame pranešime 2018-ųjų kovą. Rusijos žiniasklaida skelbė, kad kariuomenė „Peresvet“ pradėjo naudoti nuo praeitų metų gruodžio.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad šie lazeriai yra pajėgūs atremti oro taikinius, taip pat gali būti naudojami prieš kosminius palydovus, bet dauguma jų techninių parametrų yra įslaptinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt