Mokslas ir IT

2019.12.27 10:35

Trūksta idėjų, kaip pasveikinti draugus? Technologijų ekspertai siūlo naujametinių sveikinimų idėjas

LRT.lt 2019.12.27 10:35

Atėjus šventėms norisi kuo originaliau pasveikinti savo artimuosius ir draugus. Ypač tuos, kurių nėra šalia. Tad dalinamės keliomis naujametinių sveikinimų idėjomis, kurios tikrai pagelbės nusprendus nustebinti sau brangius žmones. Jei ranka rašytas laiškas ar atvirutė atrodo jau pasenęs būdas, siūlome pasitelkti išmaniąsias technologijas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sukurkite animuotą GIF paveikslėlį

Animuoti GIF paveikslėliai gali būti naudojami ne tik trumpiems ir šmaikštiems memams socialiniuose tinkluose, komentaruose ar kituose internetiniuose pokalbiuose kurti ir dalintis, bet juos galima panaudoti ir kaip puikią priemonę naujametiniam sveikinimui.

„Android“ išmaniuosiuose telefonuose naudokite tokias programėlės, kaip „GIF Maker“ arba „GIF Me Camera“. Taip galėsite kurti animuotus vaizdus iš telefono galerijoje esančių vaizdo įrašų. O, pavyzdžiui, turintiems naujesnius „Samsung Note“ išmaniuosius net nereikia siųstis papildomos gif paveikslėlių kūrimo programėles. Animuotus paveikslėlius galima iš karto kurti telefone.

Jei naudojate telefoną su „iOs“ operacine sistema, išbandykite „Gifx“. Be galimybės kurti GIF vaizdus, čia rasite daugiau nei 200 paveikslėlių ir vaizdo įrašų efektų, galimybę koreguoti vaizdo skaidrumą, dydį, pridėti muziką ir naudoti įvairius efektus.

Animuotus paveikslėlius taip pat galite kurti su „Giphy“, gifs.com, „Tumblr“ ar netgi „Instagram Boomerang“ programėle. Tokiu paveikslėliu ne tik efektyviau parodysite reakcijas, perduosite emocijas, bet jie yra paprasti ir lengvai suprantami.

Asmeniškai sukurtas vaizdo sveikinimas

Vaizdo sveikinimas – originalus būdas pasveikinti su Naujaisiais metais. Žinoma, tam prireiks šiek tiek kūrybiškumo ir išmanaus telefono. Dėl išmaniųjų fotoaparatų raiškos ir kokybės filmuoti, išsaugoti ir dalintis vaizdo įrašais yra lengviau nei bet kada anksčiau. Tad pasipuoškite šventiniais drabužiais ar kaukėmis ir sukurkite naujametinį vaizdo atviruką.

Tam, kad sukurtumėte įsimenantį vaizdo įrašą laikykitės tų pačių kompozicijos taisyklių, kaip ir fotografuodami. Filmuojant ne tik svarbu kadravimas, bet ir kadrų trukmė. Vidutinė vieno kadro trukmė turėtų būti 4 sekundės, bet ne ilgesnė nei 8 sekundės, nebent juose vyksta judėjimas.

Patarimų, kaip sukurti kokybišką ir originalų vaizdo įrašą, galima atrasi ir moksleivių skaitmeninių įgūdžių lavinimo programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ interneto svetainėje. Vienas iš čia randamų patarimų: norint nufilmuoti kokybišką vaizdo įrašą, svarbu pasirinkti vietą, kurioje būtų geras apšvietimas. Geriausia tai daryti lauke, kambaryje, kuriame yra langai ar yra ryški šviesa. Jei jums reikia sukurti gerą apšvietimą, atminkite, kad šviesos šaltinis turi būti priešais jus, o ne už jūsų, nes šviesa krenta filmuojamo objekto link.

Sulėtinto režimo vaizdo filmukai

Norite pademonstruoti savo režisūrinius sugebėjimus? Naudokite išmaniuosiuose telefonuose esančią sulėtinto režimo funkcija. Naujausiuose „Samsung“ telefonuose esanti funkcija leidžia užfiksuoti net 960 kadrų per sekundę.

Tereikia nukreipti išmaniojo kamerą į tai, ką norite nufilmuoti, o kai geltoname rėmelyje bus užfiksuotas judėjimas, kamera pradės filmuoti sulėtintu režimu. Išradingais vaizdo filmukais, kuriuos galite papildyti norima muzika, galėsite dalintis ne tik savo tinklaraščiuose ar socialiniuose tinkluose, bet ir siųsti kaip naujametinius sveikinimus.