Mokslas ir IT

2019.12.22 21:10

Lieknas moteris mėgstantys vyrai už tai turėtų padėkoti televizoriui

LRT.lt 2019.12.22 21:10

Mokslininkai teigia, kad lieknesnės moterys vyrams labiau patinka dėl televizoriaus žiūrėjimo. Jie ieškojo ryšio tarp televizoriaus žiūrėjimo ir tai, kokio sudėjimo moterys vyrams labiau patinka. Kad išsiaiškintų, kokia televizoriaus žiūrėjimo įtaka, tyrėjai apklausė žmones iš atokių Nikaragvos kaimų, skelbia CNN.

Tie žmonės, kurie labai retai žiūrėjo televiziją, nes neturėjo tokios galimybės, pirmenybę teikė moterims, kurių kūno masės indeksas (KMI) buvo didesnis, o tie, kurie dažnai žiūrėjo televizorių, pirmenybę teikė lieknesnioms moterims.

Pasak mokslininkų, tai galima paaiškinti tuo, jog televizijos programose dominuoja lieknos moterys.

Tyrėjų komanda, vadovaujama Durhamo universiteto mokslininkų, ragina televizijos laidų kūrėjus geriau atspindėti įvairaus sudėjimo žmones žiniasklaidoje, kad būtų sumažintas spaudimas siekti „liekno ir idealaus kūno“.

„Televizijų ir reklamos agentūrų vadovai turi jausti moralinę atsakomybę filmuoti įvairaus sudėjimo aktorius, pranešėjus ir modelius bei vengti stigmatizuoti didesnius kūnus“, – teigė Lynda Boothroyd, pagrindinė tyrimo autorė ir Durhamo universiteto psichologijos profesorė.

Tyrėjų teigimu, jų analizė pateikia puikių įrodymų, kad televizija daro įtaką mūsų suvokiamiems kūno idealams, be to, prisideda prie valgymo sutrikimų ir depresijos vystymosi.

299 tyrimo dalyviai neskaitė žurnalų, nesinaudojo internetu ir nė vienas iš jų neturėjo išmaniojo telefono.

Anot tyrėjų, tie, kurie turėjo prieigą prie televizoriaus, žiūrėjo Lotynų Amerikos muilo operas, Holivudo veiksmo filmus, muzikinius vaizdo įrašus, policijos realybės šou ir žinias.

Įdomu tai, kad patrauklumo suvokimas gali kisti. Pavyzdžiui, nuo civilizacijos beveik visiškai izoliuotėms žmonėms rodant stambesnių žmonių nuotraukas, patrauklesnės pasidaro būtent apkūnesnės moterys.

„Mūsų išvados aiškiai rodo, kad patrauklumo suvokimas gali kisti ir tam turi įtakos tai, ką mes nuolatos matome“, – teigė mokslininkė.