Mokslas ir IT

2019.12.19 16:41

Naujas tyrimas rodo, kad muziejų ir meno galerijų lankymas padeda gyventi ilgiau

LRT.lt2019.12.19 16:41

Apsilankymas muziejuje, meno galerijoje ar teatre padeda žmonėms gyventi ilgiau. Be to, kuo daugiau ir dažniau ten apsilankysite, tuo didesnė tikimybė bus sulaukti garbingo amžiaus, skelbiama Londono universiteto koledžo mokslininkų atliktame tyrime.

Tyrėjai teigia, kad menais ir kultūra besidomintys žmonės, kurie muziejuje ar meno galerijoje apsilankė bent kas 2 mėnesius, pasižymėjo 31 proc. mažesne tikimybe mirti anksti nei tie, kurie to nedarė. Dar daugiau, muziejaus ar teatro aplankymas bent kartą per metus ankstyvos mirties riziką sumažino 14 proc., skelbia CNN.

Mokslininkai tokias išvadas padarė išanalizavę daugiau kaip 6 tūkst. vyresnių nei 50 metų amžiaus žmonių Anglijoje duomenis.

„Nors žmonės teatrų, muziejų ir meno galerijų lankymą labai retai sieja su geresne sveikata, duomenys rodo, kad ši veikla turi teigiamos įtakos“, – sakė Daisy Fancourt, Londono universiteto docentė.

Mokslininkė pabrėžia, kad nuolatos muziejuose ir meno galerijose besilankantys žmonės dažniausiai yra iš pasiturinčių žmonių rato. Pajamos, pasak mokslininkės, lėmė apie 9 proc. ryšio.

Visgi, pasak jos, pakanka įrodymų, kad lankymasis muziejuose ar teatre mažina stresą, gerina nuotaiką, skatina kūrybiškumą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tai pat paskelbė tyrimą, rodantį, kad dar daugiau naudos sveikatai gali duoti aktyvus dalyvavimas meno ir kultūros renginiuose. Pavyzdžiui, dainavimas chore, ar vaidinimas bendruomenės teatre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt