Mokslas ir IT

2019.12.19 10:27

Vokiečių ir lietuvių kurta dalijimosi įrankiais platforma – jau ir Lietuvoje

LRT.lt2019.12.19 10:27

Prireikus įrankių ar įrangos namų remonto darbams, juos ne nusipirkti, bet išsinuomoti ir pasiimti bet kuriuo paros metu bus galima ir Lietuvoje. Tokį sprendimą, išbandžiusi savo šalyje, šių metų gruodį pristato Vokietijos bendrovė „Kurt König“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šio inovatyvaus sprendimo „kurts“ idėja pagrįsta dalijimosi ekonomikos (ang. sharing economy) principais. Tai pilnai automatizuota įrankių nuomos platforma, kurios pagalba išsinuomoti ir pasiimti reikiamus įrankius bet kuriuo paros metu galima įrankių nuomos terminale, naudojantis „kurts“ mobiliąja programėle. Įrankius, kurių kaina siekia net ir 500 Eur, galima išsinuomoti už vos kelis eurus per valandą. Sumokama tiek, kiek naudojamasi įrankiais.

Prie šios platformos įgyvendinimo prisidėjo ir programinę įrangą kūrė išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų bendrovė „TeleSoftas“, o sprendimas pirmąkart pristatytas pernai mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress 2018“. Šiais metais „kurts“ pelnė apdovanojimą už skaitmeninę transformaciją viduriniosios klasės kategorijoje – „Digital Champions Award“ jis pripažintas pokytį rinkoje darančiu sprendimu.

Įrankius ras bet kuriuo paros metu

„Lietuva – natūralus mūsų žingsnis žvelgiant į priekį ir vystant projekto idėją. Jau pažįstame šią šalį, nes „Kurt König“ dukterinė įmonė čia yra įsikūrusi daugiau nei du dešimtmečius, o mūsų partneris „TeleSoftas“ čia veikia jau beveik 16 metų. Lietuva yra drąsi, jos vartotojai noriai priima naujoves, tad neabejojame, kad sprendimas šioje rinkoje sėkmingai pritaps“, – sako Fabianas Schusteris, „Kurt König“ projektų vadovas.

„Kurts“ įrankių nuomos terminalas yra sukurtas iš specialiai pritaikytų jūrinių konteinerių, kuriuose įrengta iki 200 užrakinamų dėžių. Juose yra prieinami ne tik įrankiai, reikalingi statyboms, būsto remontui, kiemo aplinkos tvarkymui, bet ir priemonės šeimos buičiai ir laisvalaikiui, tokios kaip siuvimo mašina ar net dronas. Mobilioji programėlė vartotojus informuoja, kokių įrankių yra ir ar jie laisvi, leidžia peržiūrėti jų technines specifikacijas bei instrukcijas rašytiniu ir vaizdo formatu, taip pat yra naudojama susimokėti už pačius įrankius.

„Technologijos paslaugų ir prekių kūrėjams bei tiekėjams leidžia priartėti prie klientų, geriau pažinti ir tenkinti individualius plataus segmento poreikius. Pasitelkus technologijas, ne tik gerinama vartotojų patirtis, bet ir transformuojamos tradicinės rinkos, ką darome kartu su „Kurt König“, vartotojams pasiūlę „kurts“ automatizuotą įrankių nuomos platformą“, – sako Žydrė Palaimaitė, išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų bendrovės „TeleSoftas“ projektų vadovė.

Pasak Ž. Palaimaitės, kuriant tokį inovatyvų sprendimą nepaprastai įdomu pamatyti galutinį rezultatą ir kaip tai paveiks vartotojų įpročius.

„Pagal šiandieninius verslo veikimo principus negalime spręsti, kad taip bus ir ateityje, todėl labai svarbu matyti tolesnį potencialą. Mūsų dalijimosi įrankiais sprendimas iš esmės nėra nauja paslauga, tačiau būdas, kaip ji bus teikiama klientams, yra inovatyvus. Mūsų partneris „TeleSoftas“ šiam sprendimui suteikė labai daug vertės ir parodė pasitikėjimą, o tai mūsų komanda labai vertina“, – pabrėžia F. Schusteris.

Šeimos verslas

Pirmasis „kurts“ įrankių nuomos terminalas buvo pastatytas Einbeke, Vokietijoje, kurioje prieš 80 metų susikūrė „Kurt König“ šeimos verslas, iki šiol sėkmingai valdomas tos pačios šeimos. Įmonė visoje Europoje užsiima įvairios įrangos, įrankių nuoma ir pardavimu, techniniu aptarnavimu. Reaguodama į rinkos pokyčius, įmonė verlą praplėtė – pritaikiusi naujausias technologijas ir bendradarbiaudama su „TeleSoftu“ sukūrė naują verslo kryptį. Lietuvių kompanija buvo pasirinkta prieš kelerius metus kaip mobiliųjų programėlių kūrėja, kuri dalyvavo kuriant sprendimą nuo struktūros braižymo, UI/UX pasiūlymų iki galutinės idėjos įgyvendinimo.

„Einbeke, kuriame gyvena 30 tūkst. žmonių, vos per kelias savaites programėlę parsisiuntė daugiau nei 1000 žmonių. Tai viršijo lūkesčius, nes versle, kuris vykdomas telefonu, paštu ar net faksu, mūsų vizija atrodė kaip labai tolimas tikslas“, – kalba F. Schusteris.

Pasak F. Schusterio, jo gimtajame Einbeke žmonių nuomonė dėl naujų ir skaitmeninių produktų skeptiška. Todėl komanda netgi juokauja, kad jei programėlė veiks Einbeke, tuomet bus tikrai naudinga kitose šalyse.

„Mūsų vizija ir noras – plėsti veiklą už Vokietijos ribų. Lietuva – pirmoji mūsų užsienio rinka. Šiuo metu vyksta tolesnės derybos Vokietijoje, taip pat pradėjome bendradarbiauti su Šveicarijos, Nyderlandų įmonėmis, kurios domisi šio sprendimo frančizės įsigijimu ir produkto pristatymu savo rinkose. Ilgainiui „kurts“ sprendimą ketiname įtvirtinti ir tapti pasauliniu prekių ženklu“, – apie ateities planus kalba F. Schusteris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt