Mokslas ir IT

2019.12.18 18:59

Bioninis katinas su kojų protezais akimirksniu tapo interneto žvaigžde

LRT.lt 2019.12.18 18:59

6 metų amžiaus katinas Vito greitai tapo interneto žvaigžde po to, kai pirmą kartą Italijoje katinui buvo protezuotos galinės kojos. Katiną partrenkė automobilis Milano gatvėje, kai jo šeimininkės buvo išvykusios medaus mėnesio, skelbia BBC.

Po nelaimingo atsitikimo kelyje katinui Vito arba Vittuzzo buvo amputuotos galinės kojos. Katino šeimininkės, buvusi krepšininkė Silvia Gottardi ir jos partnerė Linda Ronzoni, sužinojusios, kas nutiko jų augintiniui, atšaukė povestuvinę kelionę.

Skelbiama, kad operacijos metu buvo pritvirtinti du protezai, įkišant juos tiesiai į likusius kojos kaulus. Tokia operacija dar niekados nebuvo sėkmingai atlikta Italijoje.

Vito istorija sulaukė daug dėmesio socialiniuose tinkluose, žmonės naudojo grotažymę „#vituzzosuperstar “.

Protezai išgelbėjo katino gyvybę, nes, amputavus galines kojas, katės dažniausiai yra užmigdomos. Visgi naujosios katino kojos leidžia jam judėti, o nuotraukos ir vaizdo įrašai žavi „Instagram“ ir „Facebook“ naudotojus.

Katino savininkės teigia, kad jas įkvėpė katino Oscaro pavyzdys, kai Jungtinėje Karalystėje jam buvo implantuoti kojų protezai.