Mokslas ir IT

2019.12.18 10:39

3 patarimai, kaip programėlės padės pasiruošti Kalėdoms

LRT.lt2019.12.18 10:39

Tam, kad šiemet gražiausioms metų šventėms pasiruoštumėte paprasčiau ir greičiau, technologijų ekspertai pataria pasitelkti išmaniąsias programėles, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato išmaniųjų telefonų programėles, kurios gali būti naudingos ruošiantis šventėms.

1. Būti Kalėdų seneliu – lengva

Kalėdinių dovanų rinkimas ir planavimas neturi tapti galvos skausmu – to išvengti padės specialios sąrašų programėlės. Jose galėsite ne tik pasitikrinti, kiek dovanų jau nupirkta, kiek jų dar trūksta, žymėti savo dovanų idėjas ar netgi įkelti jų nuotraukas, bet ir sekti savo išlaidas.

Tokias šventiniu laikotarpiu ypač naudingas funkcijas „iPhone“ naudotojai ras „Santa‘s bag“, o „Android“ vartotojai – „Christmas Gift List“ programėlėse. Daugiau jokių popierinių sąrašų ar lapelių! Čia jūsų dovanų idėjos bus tikrai saugios. Be to, jas galėsite išsaugoti ir kitiems metams.

Gruodžio antroji pusė yra puikus laikas ir nuoširdiems šventiniams sveikinimams kurti. Juos daug lengviau paruošite įsidiegę „PicCollage Grid & Photo Editor“ nuotraukų redagavimo ir šventinių atvirukų kūrimo programėlę. Čia gausu kalėdinių rėmelių, šventinių lipdukų ir puikių fonų nuotaikingoms jūsų šeimos ar draugų nuotraukoms.

„Santa‘s bag“

„iOS“

„Christmas gift list“

„Android“

„PicCollage Grid & Photo Editor“

„iOS“

„Android“

2. Kurkite kalėdinę nuotaiką

Jei aplink vis dar nejaučiate kalėdinės nuotaikos, ją susikurti galite patys. Visų pirma, pasitelkite šventinę muziką – tai lengvai padarysite įsidiegę daugiau nei 80 kalėdinės muzikos stočių transliuojančią programėlę „Christmas Radio“.

Apie nenumaldomai artėjančias žiemos šventes vis priminti gali ir telefono ekranas. Tam tereikia atsisiųsti specialią 2019 metams skirtą programėlę „Christmas Countdown“. Ji veiks kaip ekrano užsklanda, kuri nuolat rodys, kiek dienų, valandų, minučių ir netgi sekundžių liko iki Kalėdų ryto. Rinktis galima iš skirtingų dizainų.

Turintys vaikų į Kalėdų laukimą įtraukti gali ir juos. Pavyzdžiui, jiems leidus pasikalbėti su pačiu Kalėdų seneliu! Lietuviškai kalbančio senelio telefono numeris yra 1649 (tiesa, skambutis mokamas), o nemokamai paskambinti galima bendraujančiam anglų kalba, naudojantis programėle „Message From Santa!“.

„Christmas Radio“

„iOS“

„Android“

„Christmas Countdown (2019)“

„iOS“

„Android“

„Message From Santa!“

„iOS“

3. Originalūs ir stilingi receptai

Iki Kalėdų liko kiek daugiau nei savaitė, taigi dabar pats metas pradėti planuoti šventinį meniu. Jei pritrūkote idėjų, jums gali padėti dėl stilingo dizaino ir įdomių receptų daugelio vertinama maisto gaminimo programėlė „Kitchen Stories Recipes“.

Šioje aplikacijoje įgyvendinamų idėjų ras tiek virtuvės naujokas, tiek patyręs gaminimo meistras. Itin patogu tai, kad receptai yra papildyti detaliomis „žingsnis po žingsnio“ gaminimo instrukcijomis, intuityviu pirkinių sąrašu ir galimybe pačioje programėlėje viduje susidaryti savo mėgstamiausių receptų kartoteką. Be to, čia galima ne tik naudoti kitų sukurtus receptus, bet ir įkelti savo receptą – galbūt būtent jis bus ruošiamas kitos šeimos kalėdiniams pietums ar vakarienei.

„Kitchen Stories Recipes“

„iOS“

„Android“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt