Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.15 10:34

Košmaras tęsėsi ir palikus operacinę: neužmigdyta moteris rėkė, tačiau chirurgai jos negirdėjo

LRT.lt 2019.12.15 10:34

Viena Jungtinės Karalystės ligoninė pripažino kaltę dėl to, kad operacijos metu jauna moteris negavo narkozės, jautė skausmą, todėl dabar kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo, skelbia „The Guardian“.

Pacientė į Yeovilio ligoninę paguldyta 2018 metais. Jai turėjo atlikti gana įprastą ginekologinę operaciją. Pasak moters, visos operacijos metu ji buvo sąmoninga, jautė skausmą, bandė rėkti, tačiau chirurgai jos negirdėjo ir atliko medicininius pjūvius pilvo srityje.

Moteriai atstovavusio advokato teigimu, jai buvo uždėta deguonies kaukė, veidas uždengtas, todėl chirurgai nematė ir negirdėjo moters pagalbos šauksmo.

Chirurgų komanda suprato, kad kažkas blogai, tik tada, kai pastebėjo, jog pacientės kraujo spaudimas labai padidėjo, tačiau vis tiek tęsė operaciją. Pasak advokato, ligoninė pripažino savo kaltę, kad nebuvo pritaikyta bendroji nejautra, kurios metu moteris turėjo miegoti ir nieko nejausti. Vietoje to jai buvo paskirta vietinė nejautra, visos operacijos metu ji buvo sąmoninga ir jautė skausmą.

Pacientė savo skunde tikino, kad ir šiuo metu negali ramiai miegoti, sapnuoja tą patį košmarą, kaip yra pjaustoma, rėkia, tačiau niekas jos negirdi. Anot jos, laiko neatsuksi atgal, tačiau ji sieks, kad tokios klaidos nebūtų daromos operuojant kitus žmones.

Ligoninės atstovas žiniasklaidai atsiprašė ir teigė, kad incidentas įvyko dėl blogos gydytojų komunikacijos. Jie paskyrė ne tuos anestetikus, kurie turėjo padėti tokios operacijos metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą