Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.12 15:17

Biometrinius duomenis apdorojantys kompiuteriai taip pat neišvengia kibernetinių grėsmių

LRT.lt 2019.12.12 15:17

„Kaspersky“ ekspertai aptiko, kad per trečiąjį 2019 m. ketvirtį net 37 proc. kompiuterių, kurie buvo naudojami biometriniams duomenims (tokiems kaip pirštų atspaudai, rankų geometrija, veido, balso ir rainelės pavyzdžiai) apdoroti, susidūrė bent su viena kenkėjiška programa, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais buvo užblokuotas gana didelis įprastų kenkėjiškų programų skaičius, įskaitant nuotolinės prieigos „Trojan“ virusus (5,4 proc.), sukčiavimui skirtas kenkėjiškas programas (5,1 proc.), išpirkos reikalaujančius virusus (angl. ransomware) (1,9 proc.) ir bankinius „Trojan“ virusus (1,5 proc.). Šios ir kitos išvados pateikiamos naujausioje „Kaspersky ICS CERT“ ataskaitoje „Biometrinių duomenų tvarkymo ir saugojimo sistemų grėsmės“.

Biometriniai duomenys vis dažniau tampa mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, kuri papildo ar pakeičia tradicinius autentifikavimo metodus, tokius kaip prisijungimo duomenys ir slaptažodžiai. Biometrija pagrįstas autentifikavimas dažniausiai naudojamas norint gauti prieigą prie vyriausybinių ir komercinių biurų, pramonės sistemų valdymo, o taip ir korporacinių ar asmeninių kompiuterių bei mobiliųjų telefonų. Tačiau biometrinės autentifikavimo sistemos, kaip ir daugelis kitų sparčiai tobulėjančių technologijų, turi keletą rimtų trūkumų. Pagrindinius biometrinių autentifikavimo technologijų trūkumus dažniausiai lemia informacijos saugumo problemos.

Todėl, atsižvelgdami į šią situaciją, „Kaspersky ICS CERT“ ekspertai ištyrė kibernetines grėsmes, su kuriomis susidūrė kompiuteriai, skirti biometrinių duomenų rinkimui, tvarkymui ir saugojimui. Šie tyrimai buvo atlikti naudojant duomenis, gautus iš vartotojų, kurie per pirmuosius devynis 2019 m. mėnesius savo kompiuteriuose buvo įdiegę „Kaspersky“ produktus.

Paaiškėjo, kad 2019 m. trečiąjį ketvirtį „Kaspersky“ saugumo produktai kibernetines grėsmes aptiko net 37 proc. tokio tipo kompiuterių. Kibernetinių grėsmių šaltinio analizė parodė, kad biometrinėms duomenų apdorojimo sistemoms didžiausią pavojų kelia internetas (14,4 proc.).

Šiai kategorijai priskiriamos kibernetinės grėsmės, kurios buvo užblokuotos kenkėjiškuose ar netikruose tinklalapiuose, taip pat elektroninio pašto paslaugas teikiančiose interneto svetainėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi