Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.08 22:24

„SpaceX“ į TKS atgabeno raumeningų pelių, kirminų ir išmanųjį robotą

BNS 2019.12.08 22:24

Jungtinių Valstijų kosmoso bendrovė „SpaceX“ į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) sekmadienį atgabeno ankstyvą šventinę siuntą, kurioje yra raumeningų „stipriųjų pelių“, parazitus naikinančių kirminų ir išmanusis bei įsijaučiantis robotas.

TKS vadas italas Luca Parmitano (Luka Parmitanas) panaudojo didelę robotinę ranką, kad sugriebtų krovininį laivą „Cargo Dragon“, kuris prieš tris dienas pakilo iš Kanaveralo kyšulio.

„Kaskart, kai stotyje sulaukiame naujos transporto priemonės, mes sulaukiame ir dalelytės sielos visų, kas prisidėjo prie šio projekto, tad sveiki atvykę“, – sakė L. Parmitano.

Atskraidintoje kapsulėje yra trys tonos atsargų, įskaitant 40 pelių, kurios bus naudojamos raumenų ir kaulų eksperimente. Aštuonios iš jų yra genetiškai patobulintos ir turi dvigubai didesnę už įprastinę raumenų masę. Taip pat atskraidinta 120 tūkst. apvaliųjų kirmėlių, kurios bus naudojamos žemės ūkio srities eksperimente, susijusiame su parazitų dauginimosi kontrole.

Kapsulėje taip pat yra didelė apvali roboto galva su dirbtiniu intelektu, gebanti pajusti astronautų emocijas. Cimonu (Kimonu) pavadintas robotas yra pagerinta versija kito roboto, kuris į TKS buvo atskraidintas pernai, kad būtų išbandytas kaip astronautų padėjėjas.

NASA į krovinį įdėjo ir kalėdinių dovanų šešiems astronautams, kurie šiuo metu dirba stotyje.

Pirmadienį astronautų laukia dar viena siunta, kuri penktadienį buvo iškelta į kosmosą iš Kazachstano.

Šiuo metu TKS dirba rusai Aleksandras Skovorcovas ir Olegas Skripočka, amerikiečiai Andrew Morganas (Endriu Morganas), Christina Koch (Kristina Koč) ir Jessica Meyer bei italas L. Parmitano.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi