Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.06 12:57

Stebuklas Pirėnuose: sustojo širdis, kūnas atvėso iki 18 laipsnių, bet gyvybę išgelbėjo šaltis

LRT.lt 2019.12.06 12:57

Gydytojai Barselonoje sugebėjo atgaivinti britę, kurios širdis buvo sustojusi net 6 valandas. Širdis nustojo plakti dėl hipotermijos, kai moteris „mirtinai“ sušalo Pirėnų kalnuose, skelbia „The Guardian“.

Vos moters nepražudęs šaltis išgelbėjo jos gyvybę. Kaip tai įmanoma? Audrey Mash stebisi žiniasklaidos dėmesiu ir tikina, kad nemalonus incidentas meilės kalnams nesumažino. „Keistai jaučiuosi, nes negalėjau eiti į darbą. Tikiuosi kitą savaitę sugrįžti ir į darbą, o pavasarį ir į kalnus“, – ketvirtadienį sakė moteris.

Į kalnų žygį Barselonoje gyvenanti moteris leidosi su savo vyru. Kelionė prasidėjo lapkričio 3 dienos rytą. Maždaug vidurdienį jos vyras pastebėjo, kad, nukritus temperatūrai ir pradėjus snigti, žmona pradėjo keistai elgtis. Ji kalbėjo nerišliai, netrukus neteko sąmonės. Padėti keliautojai gelbėtojai atskrido sraigtasparniu, tačiau dėl prasto oro ją pasiekė tik 15 val. 30 min.

Atskridę gelbėtojai rado moterį, kuri nerodė jokių gyvybės ženklų. Tuo metu moters kūno temperatūra buvo nukritusi iki 18 laipsnių pagal Celsijų. Moteris buvo nugabenta į ligoninę Barselonoje. Joje ji buvo prijungta prie specialaus aparato, kuris iš esmės perima širdies, plaučių funkcijas ir padeda organizmą aprūpinti deguonimi, sutrikus šių organų veiklai.

Toks aparatas, padedantis išsaugoti žmogaus gyvybę, Ispanijoje panaudotas pirmą kartą. 21 val. 45 min. jos kūno temperatūra pasiekė 30 laipsnių, o gydytojai pamėgino britę atgaivinti defibriliatoriumi.

Gydytoju teigimu, aparatas leido laimėti šiek tiek laiko, kad smegenys gautų deguonies. „Nors dėl hipotermijos kilo pavojus gyvybei, galima teigti, kad visuotinis kūno atšalimas ją ir išgelbėjo, nes padėjo išsaugoti smegenis. Jei širdis būtų sustojusi tada, kai moters kūnas yra įprastos temperatūros, turėtume paskelbti apie jos mirtį“, – atvejį komentavo gydytojas Eduardo Argudo.

Mediko teigimu, tai ilgiausiai su sustojusia širdimi išgyvenusi moteris Ispanijoje, tačiau panašūs atvejai yra aprašyti gelbėjant alpinistus Alpėse ir Skandinavijoje.

34 metų amžiaus britė reanimacijoje praleido 6 dienas, gydytojai tyrė, ar nebuvo pažeistos smegenys, tačiau šiandien moteris jaučiasi gerai.

Moteris Barselonoje dirba anglų kalbos mokytoja ir nežada atsisakyti pomėgio kopti į kalnus.

„Man atrodo, kad vyras yra nusiteikęs ne taip pozityviai kaip aš. Jis turėjo viską stebėti ir išgyventi. Šią žiemą į kalnus greičiausiai jau nekopsime, tačiau ateinantį pavasarį tikrai tai darysime“, – tikina laimės kūdikiu vadinama moteris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi