Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.05 12:30

„Huawei“ atšaukė naujo telefono pristatymą Taivane: priežastis – politinė

ELTA 2019.12.05 12:30

Kinijos technologijų milžinė „Huawei“ atšaukė naujo flagmano pristatymą Taivane po to, kai šis įvedė laikiną kai kurių „Huawei“ produktų draudimą dėl šalies įvardijimo Kinijos dalimi.

Oficialiame feisbuko puslapyje „Huawei“ pareiškė, kad „Mate 30 Pro“ telefono ir „GT 2“ skaitmeninio laikrodžio pristatymas Taivane atšauktas neva dėl „tiekimo problemų“.

„Dėkojame visiems vartotojams už dalyvavimą išankstinio produktų užsakymo renginyje ir reiškiame gilų apgailestavimą dėl sukeltų nepatogumų“, – sakoma „Huawei“ pranešime. Pasak bendrovėms, visi nuostoliai klientams bus atlyginti.

Taivanas praėjusį mėnesį sustabdė trijų „Huawei“ telefonų prekybą, kuriuose nepriklausoma demokratinė valstybė buvo įvardijama kaip Kinijos dalis.

Taivano Nacionalinė ryšių komisija pabrėžė, kad laikinas „Huawei P30“, „P30 Pro“ ir „Nova 5T“ telefonų draudimas vis dar galioja, nes juose Taivanas vis dar įvardijamas kaip Kinijos dalis.

Taivano įvardijimas yra itin jautrus Kinijos ir Taivano politikos klausimas. Pekinas Taivaną laiko savo teritorija ir žada panaudoti karinę galią, jei to prireiks siekiant susigrąžinti salos kontrolę. Pastaruosius 70 metų Kinija ir Taivanas yra de facto atskiros valstybės.

Daugelis tarptautinių bendrovių yra priverstos rinktis tarp Kinijos ir Taivano. Visgi dažniausiai pasirenkama Pekino pusė, nes, palyginti su Taivanu, Kinijos rinka yra milžiniška.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi