Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.12.04 13:44

Gražinamės bakterijomis? Pavojingų bakterijų knibždėte knibžda ant naudojamų kosmetikos priemonių

LRT.lt 2019.12.04 13:44

Jei esate vienas iš milijonų žmonių visame pasaulyje, naudojančių makiažo kempinėles, tušą, lūpų blizgesį ar kitas kosmetikos priemones, tuomet galbūt norėsite dar kartą pažvelgti į savo makiažo krepšyje esančius produktus. Tyrėjų teigimu, devynios iš dešimties naudojamų grožio priemonių yra užterštos potencialiai pavojingomis bakterijomis.

Nors, pavyzdžiui, E. coli ar Staphylococci bakterijų, nuolatos galima rasti ant musų odos, Astono universiteto mokslininkai teigia, kad jos gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Jeigu šios bakterijos mus pasieks per akis, burną ar atsivėrusias žaizdas, jos gali sukelti odos infekciją, pakenkti kraujui.

Didesne tikimybe nukentėti nuo infekcijos pasižymi žmonės, kurių imuninė sistema yra nusilpusi, rašoma „Applied Microbiology“ žurnale.

Mokslininkai ištyrė beveik 470 kosmetikos gaminių, kurie buvo nuolatos naudojami. Paaiškėjo, kad nuo 79 iki 90 procentų vienkartinių produktų buvo užteršti Staphylococci, E. coli ir C. freundii bakterijomis. Be to, ketvirtadalyje tirtų priemonių rasta įvairių rūšių grybelio.

Naudojamos grožio priemonės dažnai veikia tarsi kempinės, todėl jose susidaro palanki terpė bakterijoms daugintis. Apskritai tokį didelį bakterijų kiekį daugiausia lemia tai, kad žmonės reguliariai nevalo kosmetikos priemonių arba naudoja jas pasibaigus galiojimo laikui.

Paaiškėjo, kad 93 procentai jų niekada nebuvo valomos, o 64 procentai tam tikru metu buvo numestos ant grindų. Daugiausia bakterijų mokslininkai aptiko ant makiažo kempinėlių, kuriuos pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo.

„Vartotojai nesilaiko higienos naudodami makiažą. Daugiausia nerimo kelia kempinėlės, ant kurių randome su išmatomis siejamų bakterijų“, – Astono universiteto pranešime cituojamas mokslininkas Amreenas Bashiras.

Pasak jo, reikia kosmetikos vartotojams paaiškinti, kad kempinėlės turi būti išplaunamos ir išdžiovinamos, nes ant jų besikaupiančios bakterijos kelia rimtą pavojų. Mokslininkas pasiūlė ir sprendimą – ant pakuočių turėtų būti aiškiau nurodomas kosmetikos priemonės galiojimo laikas ir valymo instrukcijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi