Mokslas ir IT

2019.12.03 10:07

Rusijoje parduodami išmanieji telefonai ir kompiuteriai turės būti su rusiška programine įranga

Darius Mikutavičius, ELTA2019.12.03 10:07

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo reikalaujama į visus šalyje parduodamus išmaniuosius telefonus ir kompiuterius įdiegti rusišką programinę įrangą.

Kitų metų liepą įsigaliojančiu įstatymu siekiama skatinti Rusijoje sukurtos programinės įrangos naudojimą. Šis įstatymas taip pat įgavo „anti Apple“ vardą, nes jis privers JAV technologijų milžinę iš anksto įdiegti ne „Apple“ programinę įrangą į savo gaminius.

Rusijos vyriausybė dabar parengs sąrašą gaminių, kuriems galios šis įstatymas, kurį pasirašė V. Putinas, ir sąrašą programų, kurios turės būti įdiegtos kiekvieno ruso įrenginyje.

Ši priemonė yra vienas iš nedaugelio Rusijos valdžios būdų, kuriais siekiama kontroliuoti technologijų sektorių, įskaitant lapkričio 1 d. įsigaliojusį įstatymą, kuris reikalauja vietos interneto operatorius įdiegti institucijų suteiktą įrangą, leidžiančią centralizuotai valdyti interneto srautą.

Praeitą savaitę „Apple“ nusileido Rusijos valdžios spaudimui ir pradėjo savo žemėlapiuose ir orų programėlėse aneksuotą Krymo pusiasalį rodyti kaip Rusijos teritorijos dalį. Po Ukrainos išreikšto pasipiktinimo „Apple“ žadėjo „atidžiai išnagrinėti šį klausimą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt