Mokslas ir IT

2019.11.28 18:09

Kaune ketvirtą kartą vyko pažangių idėjų konferencija „TEDx“

LRT.lt 2019.11.28 18:09

Šių metų lapkričio 17 dieną vyko pažangių idėjų konferencija „TEDxKaunas 2019: Message in a Bottle“. Kauno Kultūros centro didžiojoje scenoje tarpusavyje mainėsi dešimt pažangių idėjų ir meninių pasirodymų, o pertraukų metu pastato koridoriuose dalyvių laukė mokomosios, poilsinės, meninės, filosofinės ir kitos dirbtuvės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šių metų „TEDxKaunas“ renginio tema buvo „Message in a Bottle“ (liet. Žinutė butelyje). Pasak renginio organizatorių, kokia bebūtų žinutės forma ar ją siunčiančiojo tikslas, visuose žinutes saugančiuose „buteliuose“ slypi viltis būti išgirstam.

Mus visus kasdien aplanko didesni ar mažesni iššūkiai – technologinės naujovės, žmogaus teisių pažeidimai, tarša ir pasaulinis atšilimas, hibridiniai ir pilietiniai karai, gyvenimo tempo greitėjimas ir vidinės ramybės paieškos. Besistengiant prisitaikyti prie pokyčių, kartais pagalbos ranką ištiesia „TEDx“ konferencijoje išgirstas pranešimas.

Daug pokalbių su nuteistaisiais turėjusi teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė savo kalboje kvietė pripažinti kiekviename iš mūsų slypinčią dalelę blogio ir apie ją kalbėtis bei ją pažinti tam, kad ji nedidėtų, neužgožtų mūsų vidinio gėrio, neatimtų geros psichologinės savijautos.

Kalbų mokyklos įkūrėja Brigita Dimavičienė dalinosi patarimai, kaip įveikti savo baimes (įskaitant ir kalbų mokymąsi), o Justinas Jarutis, pritardamas sau gitara, o salei niūniuojant jo dainą „Tell me your story“ per trumpą laiką apžvelgė svarbiausius pradedančiojo muzikanto žingsnius šlovės link.

„TEDxKaunas“ konferencijoje šiemet užsienio pranešėjų buvo daugiau nei pernai. Žurnalistė Sam Mednick priminė apie šeštus metus besitęsiantį pilietinį karą Pietų Sudane, taip pat po jo sekusią humanitarinę krizę ir vietos žmones, kuriuos pasaulis, rodos, pamiršo. Australijoje gyvenančios futurologės Kristinos Dryžos pranešimas apie antikos ir kitų laikotarpių mituose glūdinčius paaiškinimus ir atsakymus į dabarties klausimus.

Publika neliko abejinga kūrybinio rašymo dėstytojui laisvalaikiu dirbančiam privačiu šefu Gavinu Stewartu. Jo pranešimas pavadinimu „Planetos ateitis mūsų lėkštėse“ koncentravosi į tvarią maisto ruošą, o ši tema antrino visai organizatorių komandos idėjai renginyje nenaudoti vienkartinio plastiko ir perteklinio popieriaus. Visus kalbų įrašus besidomintys galės rasti oficialioje „TEDx“ svetainėje kitų metų pradžioje.