Mokslas ir IT

2019.11.26 15:20

Vyras mirė dėl bakterinės infekcijos, kurią sukėlė jį aplaižęs šuo

LRT.lt2019.11.26 15:20

63 metų vyro Vokietijoje gyvybę pasiglemžė reta bakterine infekcija, kuria jis užsikrėtė po to, kai jį aplaižė jo šuo. Gydytojai įspėja, kad keturkojų augintojai turėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus simptomus, skelbia „Science Alert“.

Žurnale „European Journal of Case Reports in Internal Medicine“ rašoma, kad vyrui pirmiausia pasireiškė į gripo panašūs simptomai. Kentėjęs juos 3 paras jis kreipėsi į ligoninę Bremene. Tiesa, paskutinę dieną vyrą išbėrė, jis pradėjo jausti galūnių raumenų skausmą.

Gydytojai nustatė vidinį kraujavimą, buvo pažeisti kepenys ir inkstai, vyras negalėjo šlapintis. Visa tai stebino medikus, nes vyras nesirgo meningitu, nekeliavo po egzotiškas šalis, kur būtų galėjęs „pasigauti“ neįprastą infekciją.

Galiausiai gydytojai diagnozavo kraujo infekciją, kurią sukėlė organizmo imuninės sistemos atsakas (sepsis). Pacientui buvo paskirti antibiotikai nuo Streptococci, Neisseria meningitidis, Haemophilus influenza ir Staphylococcus aureus bakterijų, tačiau jo būklė toliau blogėjo. Jis buvo intubuotas ir prijungtas prie dirbtinio kvėpavimo aparato.

Vyras ligoninėje jau buvo praleidęs 4 paras, kai medikai nustatė, kad pacientą žudo Capnocytophaga canimorsus bakterija. Tai nėra reta bakterija, tokių bakterijų gausu naminiuose gyvūnuose, o žmones ji pasiekia labai retai, pavyzdžiui, įkandus šuniui.

Vyras augino šunį, tačiau jis niekados nebuvo šeimininkui įkandęs. Tiesa, šį kartą užteko ir augintinio seilių, kuriomis bakterija pasiekė vyro organizmą. Po 15 parų, per kurias vyrą bandė išgelbėti gydytojų komanda, jis mirė.

Gydytojai įspėja kitus naminius gyvūnus auginančius žmones, kad jie turėtų nedelsdami kreiptis į medikus, jei jiems darosi sunku kvėpuoti, pakyla temperatūra, be to, raudonai išberia kūną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.