Mokslas ir IT

2019.11.25 11:13

Dėl gaisrų ir miškų naikinimo Australijoje koalos atsidūrė ant išnykimo slenksčio

LRT.lt2019.11.25 11:13

Australija pastaruoju metu išgyvena tikrą košmarą – alina rekordinė sausra, o siaučiantys gaisrai naikina ne tik gyvenvietes ir miškus, bet ir koalų buveinės. Drastiškai nykstant gyvūnų „namams“, koalos atsidūrė ant išnykimo slenksčio, rašo „Forbes“.

Australijos koalų fondo pirmininkė Deborah Tabart suskaičiavo, kad dėl gaisrų žuvo daugiau kaip 1000 koalų ir buvo sunaikinta 80 procentų jų buveinių.

Pastarojo meto gaisrai, kartu su užsitęsusia sausa ir mišrų kirtimu, ilgainiui taip paveikė koalų buveines, kad šiai rūšiai gresia išnykimas, sako ekspertai.

Miškų naikinimas ir miškų gaisrai sunaikina pagrindinį koalų maisto šaltinį – eukalipto medį. Suaugusi koala per dieną turi suvalgyti apie 2–5 šimtus gramų lapų, norint apsirūpinti pagrindinėmis maisto medžiagomis.

Gaisrų nualintose vietose augalai atsigaus, tačiau tai užtruks keletą mėnesių, o tuo metu koalos liks be pagrindinio maisto šaltinio. Badas gali pražudyti šiuos gyvūnus.

Vyriausybė yra raginama priimti Koalos apsaugos planą, parengtą 2016 metais, kuris taip ir netapo įstatymu. Šis nutarimas užtikrintų, kad būtų apsaugotos koalų buveinės, taip pat draudžiama koalų medžioklė.

Naujajame Pietų Velse, Australijos pietrytinėje dalyje, praėjusią savaitę buvo užfiksuotas įvykis, kuris iliustruoja, ką išgyvena Australijos gyvūnai.

Vaizdo įraše matyti, kaip sužeistas gyvūnas blaškosi degančiame miške. Netrukus prie jo atskuba moteris, kuri, nusivilkusi palaidinę, atsargiai apgobia gyvūną ir iškelia jį iš medžio.

Širdį veriančios aimanos: australė iš ugnies gniaužtų ištraukė degančią, sunkiai sužeistą koalą

Apdegusią koalą ji pagirdo ir apipila vandeniu. Netrukus po to ji buvo nugabenta į specialiai koaloms skirtą ligoninę. Šiuo metu koala gydoma dėl nudegimų, o jos būklė apibūdinama kaip labai rimta, rašoma CNN.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.