Mokslas ir IT

2019.11.22 16:52

„Wikipedia“ įkūrėjas meta iššūkį „Facebook“ ir siūlo socialinį tinklą be reklamos

LRT.lt2019.11.22 16:52

Naujas socialinis tinklas, kurį siūlo „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas, ketina mesti iššūkį populiariausiems socialiniams tinklams pasirinkdamas kitokį verslo modelį. „WT:Social“ nebus konkretiems vartotojams rodomos reklamos, o socialinio tinklo vadovai tikisi, kad pinigų paaukos pati bendruomenė, skelbia „Independent“.

Pranešama, kad pirmosiomis dienomis prie šio socialinio tinklo prisijungė daugiau kaip 200 tūkst. vartotojų, tačiau tai tik labai maža dalis tų, kurie naudojasi, pavyzdžiui, „Facebook“. Nuo 2004 metų „Facebook“ pritraukė 2 milijardus naudotojų.

„WT:Social“ yra patobulinta „WikiTribune“ platformos, kuri buvo visuomenei pristatyta 2017 metais, versija.

Naujajame socialiniame tinkle bus galima skaityti naujienas, tačiau, pasak jo įkūrėjo, bus daugiau dėmesio skiriama filtruojant „nesąmoningus ir apgaulingus“ pranešimus.

„Augant socialinių tinklų įtakai, jie suteikė daugiau galios blogiems veikėjams visame pasaulyje. Melagingos naujienos turėjo įtakos globaliems įvykiams, o algoritmai rūpinasi tik didesniu įsitraukimu ir žmonių išlaikymu“, – sakė „Wikipedia“ įkūrėjas.

Jo teigimu, naujasis socialinis tinklas bus kitoks, neprekiaus vartotojų duomenimis, pajamos bus gaunamos iš tinklo vartotojų paramos.

Užsiregistravę vartotojai kviečiami pasirinkti pomėgius, kurie atitiktų jų interesus, pavyzdžiui, politines partijas, sporto komandas ar muzikantus.

Vartotojai gali tiesiogiai redaguoti klaidinančias antraštes ar įrašus, kurie, jų manymu, yra netinkami, taip pat gali pateikti savo turinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt