Mokslas ir IT

2019.11.19 08:43

JAV 90-čiai dienų pratęsė leidimą verslui naudotis „Huawei“ įranga

Darius Mikutavičius, ELTA2019.11.19 08:43

Jungtinės Valstijos suteikė dar 90 dienų šalies bendrovėms nutraukti bendradarbiavimą su Kinijos telekomunikacijų milžine „Huawei“. Pasak prekybos sekretoriaus Wilburo Rosso, šis žingsnis leis ryšio operatoriams teikti paslaugas kaimiškose vietovėse.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas gegužę iš esmės uždraudė naudoti „Huawei“ JAV ryšio tinkluose, Vašingtonui paskelbus, kad bendrovė pažeidė Jungtinių Valstijų sankcijas Iranui ir bandė užkirsti kelią šių pažeidimų tyrimui.

Vis dėlto sankcijų įvedimas „Huawei“ buvo atidėtas trims mėnesiams, o vėliau rugpjūtį pratęstas.

„Atidėjimas leis operatoriams teikti paslaugas klientams pačiose atokiausiose Jungtinių Valstijų vietovėse, kurios kitu atveju būtų paliktos tamsoje“, – pranešime teigė JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas.

„Departamentas ir toliau kruopščiai stebės jautrių technologijų eksportą, kad užtikrintų, jog mūsų inovacijomis nesinaudoja tie, kurie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“, – tvirtino jis.

„Huawei“ savo ruožtu pabrėžė, kad JAV sprendimas atidėti sankcijas nekeičia bendrovės požiūrio, esą Vašingtonas su „Huawei“ elgiasi neteisingai, ir paragino D. Trumpo administraciją pašalinti „Huawei“ iš užsienio technologijų įmonių „juodojo sąrašo“.

JAV pareigūnai taip pat tvirtina, kad „Huawei“ yra Pekino kibernetinio šnipinėjimo įrankis, todėl bendrovės įranga esą kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui. „Huawei“ tokius kaltinimus neigia.

Kinijos bendrovės teigimu, Vašingtono sprendimas įtraukti „Huawei“ į „juodąjį sąrašą“ padarė daugiau žalos Jungtinėms Valstijoms nei pačiai „Huawei“.

„Amerikos įmonėms, su kuriomis bendradarbiauja „Huawei“, tai padarė reikšmingą ekonominę žalą ir pakenkė abipusiam pasitikėjimui, nuo kurio priklauso pasaulinė tiekimo grandinė. Raginame JAV vyriausybę užbaigti šį neteisingą elgesį ir pašalinti „Huawei“ iš subjektų sąrašo“, – sakoma „Huawei“ pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt