Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.11.18 13:46

Ar tikrai oru sotus nebūsi: įmonė Kalifornijoje „mėsą“ gamins iš oro

LRT.lt 2019.11.18 13:46

Pirmosiomis kosminių skrydžių dienomis NASA sugalvojo sukurti maistą iš astronautų iškvėpto anglies dioksido, iš esmės įguloms leisdama valgyti orą ilgų kelionių metu. Nors ši koncepcija niekada netapo realybe, Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė dabar naudoja tą patį principą unikaliai „mėsai“ gaminti, rašoma bendrovės pranešime.

„Air Protein“ sukūrė probiotikų gamybos procesą, kurio metu mikrobai paverčia ore esantį anglies dioksidą baltymine medžiaga, kurios aminorūgščių pobūdis yra toks pat kaip gyvūninės kilmės baltymo.

Šie mikrobai – hidrogenotrofai – auginami fermentacijos talpyklose, kur jie minta anglies dioksido, vandens ir kitų maistinių medžiagų deriniu. Naudodamiesi šiuo mišiniu, jie pagamina rudus „miltus“, kuriuose yra 80 procentų baltymų. Tokio maisto skonis nėra kažkuo ypatingas, o mokslininkai jį apibūdino kaip neutralų.

Nors tokį produktą mėsa pavadinti nėra tikslu, kompanijos atstovai tikina, kad medžiaga gali būti sumaišyta su kitais ingredientais ir tapti puikiu mėsos pakaitalu. Jam sukurti nereikia jokių pesticidų, o procesas yra gana greitas – mikrobai savo darbą atlieka per keletą valandų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą