Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.11.16 18:33

Mokslininkai mano, kad uodega išgelbėto šuniuko galvoje – „parazitinis dvynys“

LRT.lt 2019.11.16 18:33

Šią savaitę istorija, apie išgelbėtą unikalų šuniuką su papildoma uodega galvoje, nuvilnijo per visą pasaulį ir sulaukė didelio susidomėjimo. Panašu, kad mokslininkai išaiškino papildomos uodegos atsiradimo priežastį, kuri nėra itin maloni, skelbia independent.co.uk.

Pagalbą gyvūnams suteikiančios organizacijos „Mac`s Mission“ darbuotojai šuniuką pavadino Narvalu. Narvalas – banginis, kurio kūnas panašus į baltojo delfino. Išskirtiniausia narvalų patinų savybė yra viena labai ilga iltis, kuri yra dantis, augantis iš viršutinio žandikaulio kairės pusės.

Veterinarai apžiūrėjo unikalų dviuodegį ir patikino, kad operacijos, kurios metu būtų pašalinta uodega galvoje, kol kas daryti nereikia. Papildoma uodega keturkojui nekelia grėsmės.

Norėjo būti vienaragiu, gimė šuniuku: Amerikoje išgelbėtas keturkojis, kurio galvoje – dar viena uodega

Panašu, kad paaiškinimas, kaip Narvalas turi dar vieną uodegą savo galvoje, nėra toks mielas, sako Margret Casal, Pensilvanijos veterinarijos universiteto profesorė. Greičiausiai uodega – Narvalio silpnesnysis šuniuko dvynys, kuris nustojo vystytis ir taip tampo „parazitiniu dvyniu“.

Kol kas šuniuko niekas negali priglausti, tačiau, gyvūnų gelbėtojų teigimu, jis tikrai bus labai populiarus. Socialiniuose tinkluose šuniuko nuotrauka sulaukia labai daug dėmesio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi