Mokslas ir IT

2019.11.15 12:49

KTU lankysis pirmoji Tarptautinėje kosminėje stotyje pabuvojusi kanadietė

LRT.lt2019.11.15 12:49

Lapkričio 26 dieną, antradienį, į KTU atvyks Kanados Generalinė Gubernatorė, buvusi astronautė ir pirmoji Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) pabuvojusi kanadietė Julie Payette, skelbia universitetas.

Oficiali Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II atstovė Kanadoje lankysis Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje, kur susitiks su universiteto bendruomene.

Dieną prieš vizitą KTU J. Payette susitiks su šalies Prezidentu Gitanu Nausėda ir Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Apie šį Gubernatorės vizitą Baltijos šalyse paskelbė ir Kanados Ministras Pirmininkas Justin‘as Trudeau.

„Kanadą sieja tvirti santykiai tiek su Lietuva, tiek su Estija, jie yra paremti bendromis vertybėmis ir bendradarbiavimu. Šis vizitas suteikia galimybę Generalinei Gubernatorei sustiprinti mūsų žmonių ryšius ir ieškoti būdų, kaip galėtume glaudžiau bendradarbiauti. Mes ir toliau išliksime vieningi su Lietuva ir Estija bei toliau bendradarbiausime su šiais partneriais ir kitomis NATO sąjungininkėmis, siekdami taikos ir stabilumo visame pasaulyje“, – pranešime cituojamas Kanados Ministras Pirmininkas J. Trudeau.

Prieš tapdama Generaline Gubernatore J. Payette buvo inžinierė, mokslo populiarintoja, astronautė, taip pat dirbo aukščiausiojo lygio vadove versle.

Nuo 1992 iki 2013 metų J. Payette du kartus lankėsi kosmose. Pirmą kartą į TKS ji pakilo 1999 metais JAV erdvėlaiviu „Discovery“, o po dešimties metų dar kartą – erdvėlaiviu „Endeavour“. Ji taip pat daug metų dirbo NASA centrinėje būstinėje Hiustone bei septynerius metus ėjo Kanados vyriausiosios astronautės pareigas šios šalies kosmoso agentūroje.

Poliglotė, mokanti šešias kalbas, turinti komercinių lėktuvų pilotės licenciją, Generalinė Gubernatorė pasaulyje yra labai gerbiama už savo darbą rengiant mokslo ir technologijų populiarinimo politiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt