Mokslas ir IT

2019.11.15 10:24

Tai bent vaikystė: genialus devynmetis iš Belgijos šiais metais baigs universitetą

mama juokauja, kad besilaukdama valgė daug žuvies
LRT.lt2019.11.15 10:24

Devynmetis berniukas iš Belgijos gruodį turėtų baigti Eindhoveno technologijos universitetą. Laurent Simons studijuoja elektronikos inžineriją ir dėstytojus stebina savo genialumu, skelbia CNN.

Dėstytojai studentą apibūdina kaip išskirtinių gebėjimų vaiką, kuriam netrūksta atkaklumo.

Berniuko tėvas pasakoja, kad, baigęs bakalauro studijų programą, devynmetis planuoja rašyti disertaciją ir įgyti mokslo daktaro laipsnį. Dar daugiau, jis ketina pradėti ir medicinos studijas.

Berniuko tėvai tikina, kad iš pradžių atsargiai vertino senelių užuominas, kad vaikas yra apdovanotas ypatingu talentu, tačiau mokykloje mokytojai tai patvirtino.

Nors berniuko tėvai yra gydytojai, kol kas jų kolegos negali paaiškinti, kas lemia tokius unikalius gebėjimus mokytis ir informaciją įsiminti taip greitai.

Genijaus mama Lydia juokaudama pateikia savo teoriją: „Kai buvau nėščia, valgiau daug žuvies.“

Universiteto Olandijoje administracija leido devynmečiui bakalauro kursą baigti daug greičiau, berniukas spėja atlikti visas užduotis laiku.

„Itin gabiems studentams sudaromos galimybės studijas baigti per trumpesnį laiką. Sudaromas individualus grafikas“, – aiškino Sjoerdas Hulsholfas, Eindhoveno technologijos universiteto studijų programų direktorius.

Dėstytojai pabrėžia, kad juos stebina ne tik berniuko intelektas, greitis, bet ir tai, jog jis yra paprastas, daug bendrauja, su juo lengva kalbėtis.

Berniuko tėvai užsimena, kad doktorantūros studijas jam jau siūlo prestižiniai pasaulio universitetai, tiesa, jie neatskleidžia, kas lems jų ir vaiko pasirinkimą.

Pasak tėvų, jie puikiai supranta ir tokio genialumo trūkumus. Jie stengiasi, kad berniukas į mokslus nežiūrėti per rimtai, rastų laiko pasidžiaugti ir vaikiškais dalykais. Mažasis genijus mėgsta žaisti su savo keturkoju augintiniu lauke, domisi kompiuteriniais žaidimais.

Pats berniukas teigia, kad šiuo metu jį labiausiai domina galimybės sukurti dirbtinius organus ir padėti žmonėms. Sutikite, gana neįprastas noras 9 metų amžiaus vaikui.