Mokslas ir IT

2019.11.13 11:56

Dar vienas skandalas? „iPhone“ telefonų savininkai skaitydami naujienas „Facebook“ automatiškai įjungdavo kamerą

„Facebook“ atstovas teigia, kad defektas pašalintas
LRT.lt2019.11.13 11:56

„Facebook“ atstovai tikina, kad defektas, dėl kurio socialinio tinklo naudotojai skaitydami naujienas įjungdavo ir „iPhone“ telefonų kameras, jau yra sutvarkytas, skelbia CNN.

Kad socialiniame tinkle skaitant naujienas įsijungdavo ir jo telefono kamera, paskelbė Joshua Madduxas, skaitmeninio dizaino bendrovės savininkas. Pasak jo, taip nutikdavo „iOS“ operacinės sistemos naudotojams, o defektas niekaip nepaveikė „Android“ besinaudojančių vartotojų.

Šią socialinio tinkle keistenybę vyras aprašė „Twitter“ platformoje. Jo teigimu, tikrinantis naujienų srautą „Facebook“ socialiniame tinkle, automatiškai fone įsijungdavo ir telefono vaizdo kamera.

„Iš pradžių maniau, kad kamerą įjungiau netyčia, bet paskui pastebėjau, kad tai kartojasi“, – aiškino jis.

Saugumo specialistai patikrino vyro versiją ir pranešė, kad toks defektas egzistuoja, tačiau nėra įrodymų, leidžiančių manyti, kad vaizdo duomenys buvo perduodami į „Facebook“.

Socialinio tinklo atstovai pripažino, kad tai klaida, kurią pažadėjo labai greitai ištaisyti. Tiesa, saugumo specialistai patarė, kad „Facebook“ naudotojai turėtų laikinai neleisti „Facebook“ pasiekti jų kameros, jei pamatys, kad toks defektas nepašalintas ir kamera automatiškai įsijungia.

Bendrovę „Facebook“ supurtė ne vienas skandalas. Praėjusiais metais, „Cambridge Analytica“ skandalo metu, socialinis tinklas perdavė 87 milijonų vartotojų duomenis politinės analizės kompanijai, kuri prisidėjo prie prezidento D. Trumpo rinkimų kampanijos.

Skandalų dėl duomenų saugumo „Facebook“ nepavyko išvengti ir šiemet – šimtai milijonų įrašų buvo prieinami trečiosioms šalims „Amazon“ serveriuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt