Mokslas ir IT

2019.11.12 11:15

„GameOn 2019“ – septyni žaidimų kultūros renginiai vienoje erdvėje

LRT.lt2019.11.12 11:15

Jau šį savaitgalį, lapkričio 16-17 dienomis, „Litexpo“ parodų rūmuose penktąjį kartą vyks didžiausias žaidimams skirtas renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse – „GameOn“. Žaidimų kultūra yra labai įvairi ir apima ne vieną sritį, todėl ir organizatoriai pristato ne vieną, o net septynis renginius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„GameOn“ konvento „širdis“ yra patys žaidimai ir galimybė kuo daugiau jų išbandyti. Trys didžiulės salės šiemet skirtos įvairiems žaidimams demonstruoti. Bus galima išbandyti legendinio kūrėjo Hideo Kojima darbą „Death Stranding“, didžiulį ažiotažą sukėlusį ir vėl pardavimo rekordus sumušusį „Call of Duty: Modern Warfare“, į „PlayStation 4“ sugrįžtantį klasikinį smagų nuotykį „MediEvil“, kovoti už naujausias klubų rinktines „NBA 2K20“ ar „FIFA 20“ varžybose. Be to, bus galima pažaisti net 10 naujausių Lietuvoje sukurtų žaidimų.

Į pramogų zoną visai šeimai šiemet pakvies „Robotikos akademija“. Be užsiėmimų su robotais, organizacija šiemet pristatys naujovę – ugdymo programą naudojant kompiuterinius žaidimus.

Akademija atrinko kelių tipų žaidimus, kurie šiuo metu itin populiarūs, ir pagal juos sudarė mokymų programą. Renginio metu bus galima sužinoti, kokių realių įgūdžių galima išmokti žaidžiant „Minecraft“, „Roblox“, „Fortnite“ ir kitus žaidimus.

Šioje erdvėje taip pat su savo programomis kvies susipažinti ir įvairius interaktyvius sprendimus išbandyti kelios aukštosios mokyklos, o nostalgiškai praleisti laiką (ar pamatyti kažką seno, bet negirdėto) bus galima „Danske Bank“ įrengtoje retro žaidimų zonoje. Šeimos zoną papildys ir įvairias su žaidimų kultūra susijusias prekes siūlančių pardavėjų stendai.

Kaip ir praėjusiais metais, pagrindinė renginio scena bus skirta esporto turnyrams. Šiemet ant įspūdingos scenos vyks „Baltic Masters“ „Counter-Strike: Global Offensive“ finalas, „Red Bull Mobile Esports Open“ „Hearthstone“ ir „Clash Royale“ pusfinaliai bei finalai, debiutuos „Tekken 7“ varžybos, kuriose bus kovojama dėl vietos į geriausių Lietuvoje aštuntuką ir taškų pasauliniame turnyre.

Niekur nedingo ir daug dėmesio sulaukiančios žvaigždžių rungtynės, kuriose žymūs Lietuvos žmonės susirungia su kiokio nors žaidimo profesionaliais žaidėjais. Šiemet šiam turnyrui parinktas neįprastas, bet, tikėtina, daug smagių akimirkų suteiksiantis žaidimas – „Minecraft“.

Kaip ir kasmet GameOn sukvies visus, neabejingus cosplay kultūros judėjimui, pasinerti į įspūdingą kostiumų kūrybos ir pasirodymų pasaulį bei sudalyvauti viename didžiausių cosplay konkursų Baltijos šalyse. Diskusijose su garsių konkursų nugalėtojais ir kostiumų meistrais bus galima sužinoti apie šio fenomeno užkulisius.

Dvi „Litexpo“ konferencijų salės šiemet vėl bus skirtos pranešimams bei diskusijoms apie žaidimų kultūrą ir kūrybą. Programa parengta galvojant ne tik apie žaidėjus, bet ir tėvus, edukacijos ir kūrybinių industrijų profesionalus, todėl šiemet išsiskirs itin didele temų įvairove.

Savo sričių ekspertai kalbės apie sportą, kūrybą virtualioje realybėje, muziką, žaidimų suvokimą visuomenėje ar net paties kasdienio gyvenimo įsivaizdavimą kaip žaidimą. Profesionalius kūrėjus ar ketinančius tokiais tapti turėtų sudominti pirmą kartą renginyje dalyvaujančių kompanijų „Unreal“ ir „Oculus“ atstovų bei kitų specialistų pranešimai. Taip pat visi laukiami net trijuose šiemet vyksiančiuose apdovanojimuose, kuriuose bus pagerbti ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos regiono šalių kūrėjai.

Galiausiai į parodų rūmus trečiąjį kartą sugrįš grandiozinis koncertas „GameOn Live“, šiemet pateiksiantis dvi naujoves. Pirmoji – VDU Kamerinis orkestras, KTU Akademinis choras „Jaunystė“, estradinio dainavimo grupė „Dangi&D4“, būrys kviestinių virtuozų ir solistų bei dirigentas Martynas Staškus atliks garsius kūrinius ne tik iš žaidimų, bet ir iš kino filmų.

Antroji – „GameOn Live“ koncertas šįkart ne užbaigs, o atvers žaidimų kultūros savaitgalį jau penktadienį, lapkričio 15 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.