Mokslas ir IT

2019.11.11 16:05

Tikri melomanai: gyvos muzikos koncertai padeda drambliams geriau jaustis nelaisvėje

LRT.lt2019.11.11 16:05

Nors daktaro Dolitlio pokalbiai padėjo ne vienam gyvūnui, Melburno zoologijos sodas nusprendė žengti dar vieną žingsnį į priekį. Afrikinių dramblių kaimenei organizuojami gyvos muzikos koncertai. Teigiama, kad būtent gyva muzika stiprina dramblių ryšius.

Melburno zoologijos sodas skelbia, kad drambliams pabosta statiška aplinka zoologijos sode, todėl ieškoma būdų, kaip juos prablaškyti. Nuspręsta rengti gyvus koncertus, kurių pagrindiniai klausytojai – sunkiasvoriai drambliai.

Pasak šios idėjos autorių, tokia mintis kilo, kai jie pamatė, kad drambliai teigiamai reaguoja į muzikinius garsus. Girdėdami muziką jie yra daug aktyvesni, daugiau žaidžia ir bendrauja.

Prižiūrėtojų teigimu, kol kas neaišku, kokia muzika ar jos stilius yra dramblių mėgstamiausia, tačiau aktyviausiai drambliai reaguoja į perkusijos garsus.

Galima rasti ne vieną mokslinį tyrimą, kuriame buvo analizuotas muzikos poveikis gyvūnams, tačiau niekas kol kas nesidomėjo, kaip gyvūnus veikia gyvai atliekama muzika, o ne įrašai. Zoologijos sodo pranešime rašoma, kad drambliams svarbūs ne tik muzikos garsai, bet ir vizualinis kontaktas su atlikėjais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt