Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.11.08 10:23

Socialiniuose tinkluose – po 3 val. kasdien: ką žmonės juose veikia dažniausiai?

LRT.lt 2019.11.08 10:23

Pasaulyje šiuo metu yra daugiau kaip 4,3 milijardo interneto vartotojų. Anot „World Advertising“ tyrimų centro atlikto tyrimo, daugiau nei 2 milijardai iš jų naudojasi internetu vien tik savo išmaniuosiuose įrenginiuose. Ką vartojai daro dažniausiai, klausiama pranešime žiniasklaidai.

Saviraiška socialiniuose tinkluose

Pasaulinės statistikos portalo Statista.com duomenimis, mobiliųjų įrenginių vartotojai vidutiniškai socialiniuose tinkluose kasdien praleidžia beveik 3 valandas. Pastebima, kad šis laikas auga – nuo praeitų metų vidutinė trukmė pailgėjo 5 minutėmis.

Matydami vartotojų įsitraukimą, programėlių kūrėjai tobulina jų valdymą ir nuotraukų filtrus, o išmaniųjų telefonų gamintojai taip pat stengiasi prisitaikyti prie labiausiai naudojamų programų. Pavyzdžiui, „Samsung“ savo naujausiuose išmaniuosiuose turi funkciją, leidžiančią tiesiai iš kameros kelti vaizdo įrašus ar nuotraukas į „Instagram story“.

Siekdami, kad kiekvienas vartotojas galėtų turėti „Instagram“ žvaigždžių profiliams prilygstančias nuotraukas, technologijų gamintojai diegia daugiau nuotraukų redagavimo galimybių. Vieni lyderiaujančių šioje srityje yra jau minėta „Samsung“. Naujausi bendrovės flagmanai „Galaxy Note10“ pasižymi dirbtinio intelekto funkcija, kuri pati pasiūlo nuotraukos kompoziciją ir suredaguoja spalvas taip, kad kadras atrodytų kuo profesionaliau.

Daugiafunkcinis darbo įrankis

Technologijų gamintojai sparčiai tobulina savo įrenginius, tad išmanieji tapo ne tik susisiekimo, bet ir efektyvia darbo priemone. Kasdien daugiau nei 50 proc. elektroninių laiškų atidaroma būtent išmaniuosiuose telefonuose.

Atkreipdami dėmesį į tai, kad gyvenimo tempas tampa vis greitesnis, technologijų kūrėjai stengiasi savo įrenginius kuo labiau pritaikyti dirbti. Gaminami didesni telefonų ekranai, diegiamos vis pažangesnė vaizdo įrašų kūrimo ir grafinio braižymo programas.

Taip pat technologijų gamintojai papildo įrenginius kitomis išmaniomis funkcijomis, kaip išmanusis rašiklis. Pavyzdžiui, naujausių „Samsung Galaxy Note“ serijos telefonų „S Pen“ rašikliai leidžia dirbti esant bet kur – redaguoti vaizdo įrašus, pasibraukti reikalingas teksto vietas, kurti prezentacijas ar valdyti kameros programą nuotoliniu būdu.

Daugiau bendravimo formų

Jau daugelį metų iš eilės populiariausios susirašinėjimo programėlės pasaulyje yra „Whatsapp“ ir „Facebook messenger“. Vien „Whatsapp“ programėlė suskaičiuoja, kad per dieną joje yra išsiunčiama daugiau nei 65 milijardai žinučių.

Mobiliame bendravime atsiranda vis daugiau jaustukais vadinamų „emodžių“, kurie pagyvina rašytinę kalbą ir leidžia lengviau išreikšti savo nuotaiką. Šiandien yra beveik 3 tūkst. jaustukų, kurių sąrašą 2019 m. papildė dar 230 nauji „emodžiai“. Naujausi telefonai leidžia susikurti savo asmeninius jaustukus tiesiog nufotografavus save.

Jau kelerius metus ypač populiari bendravimo forma – „Instagram story“ vaizdo įrašai. Jai atsiradus vartotojų praleidimo laikas socialiniame tinkle pailgėjo net 28 minutėmis ir šią funkciją naudoja daugiau nei 400 milijonai vartotojų.

Greitas ir patogus apsipirkimas

Analitikai teigia, kad iki 2021 m. virtualių pirkėjų skaičius pasaulyje perkops 2,14 milijardo. Kasmet augantis internetinių pardavimų skaičius rodo, kad apsipirkimas internete tampa populiaresnis ir sutaupo daug laiko ar pinigų.

Net 95 proc. mobiliojo tinklo vartotojų prisipažįsta, kad peržiūri jiems rodomus paslaugų ir prekių pasiūlymus ir dažnai susigundo, ką nors įsigyti.

Ar pagalvojate, ką dažniausiai perkate internetu? Visų laikų populiariausios prekės virtualioje erdvėje – rūbai, avalynė ir aksesuarai, tačiau kasmet galima išskirti prekių dešimtuką, kuris masiškai patraukia daugelio interneto vartotojų dėmesį. Pavyzdžiui, 2018 m. labiausiai internete parduodamos prekės buvo švytėjimą suteikiantys skaistalai, nešiojami projektoriai, gyvūnų aksesuarai ir barzdos aliejus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi