Mokslas ir IT

2019.11.07 14:07

„Mokslo sriuba“: kas sieja lėktuvų variklius ir šaldytas vištas?

LRT.lt2019.11.07 14:07

Skrisdami atostogauti tikimės, kad kelionė bus saugi. Tuo rūpinasi daugybė aviacijos specialistų. Vienas iš jų sprendžiamų klausimų – kaip užtikrinti lėktuvo atsparumą susidūrimams su pašaliniais objektais.

Ugnikalnių pelenai, dronai, paukščiai kelia didelę grėsmę lėktuvų varikliams. Nors imamasi visų atsargumo priemonių, nelaimių kartais nepavyksta išvengti.

Įmonės „FL Technics“ orlaivių periodinio aptarnavimo paslaugų specialisto Viliaus Grigo pasakojimu, prieš porą dešimtmečių lėktuvių variklių tvirtumas būdavo tikrinamas neįprastais būdais.

„Variklis būdavo pakabinamas ant specialaus stendo, paleidžiamas darbiniu režimu ir iš tam tikros katapultos į jį pradedama „šaudyti“ šaldytomis vištomis. Taip imituojamas lėktuvo susidūrimas su paukščiais skrydžio metu“, – sako V. Grigas.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.