Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.11.07 12:26

5 populiariausios 2019 m. programėlės: pasitikrinkite, ar jas turite

LRT.lt 2019.11.07 12:26

Šiais metais populiariausios kol kas yra socialinių tinklų ir susirašinėti skirtos programėlės, rodo naujausi aplikacijų rinką tiriančios bendrovės „Sensor Tower“ duomenys. Technologijų ekspertai pristato 2019 m. dažniausiai atsisiųstų programėlių penketuką ir dalijasi aktualiausiomis naujienomis apie jas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 5 šiais metais daugiausiai kartų atsisiųstas aplikacijas ir su jomis susijusias įdomybes.

1. Per daug privati, todėl draudžiama?

Pirmoje penketuko vietoje puikuojasi susirašinėjimo, skambučių ir nuotraukų dalijimosi programėlė „WhatsApp“, turinti 1,5 milijardo aktyvių vartotojų iš 180 skirtingų šalių. Ši aplikacija savo pozicijas stiprina kiekvienais metais, ypač nuo 2014-ųjų, kai ją už daugiau nei 19 milijardų dolerių įsigijo socialinis tinklas „Facebook“.

Visgi, kai kuriose šalyse, pavyzdžiui: Kinijoje, Irane, Jungtiniuose Arabų Emyratuose arba Šiaurės Korėjoje, populiarioji programėlė yra uždrausta. Dažniausiai toks draudimas yra grindžiamas neva aplikacijos keliamu pavojumi valstybių saugumui. „WhatsApp“ programėlės susirašinėjimai yra šifruojami, todėl privačios vartotojų žinutės nėra pasiekiamos nei platformos valdytojams, nei tarpininkams, o tai reiškia – negali būti atskleistos ir valstybės pareigūnams.

„iOS“

„Android“

2. „Facebook Messenger“ atnaujinimai

Antra tarp populiariausių šiemet tapo kita „Facebook“ susirašinėjimo aplikacija – „Messenger“, kuria šiuo metu naudojasi 1,3 milijardo vartotojų. Skaičiuojama, kad per dieną šioje platformoje yra išsiunčiama apie 8 milijardų žinučių.

Panašu, kad „Messenger“ sulauks panašių atnaujinimų į jau esančius programėlėje „WhatsApp“ ir taps privatesnė. Dar šių metų kovą Markas Zuckerbergas paskelbė, kad šioje susirašinėjimo platformoje taip pat bus naudojamas turinio šifravimas, o senos žinutės tiesiog pranyks, o ne bus kaupiamos.

„iOS“

„Android“

3. Vertingiausias startuolis

2016 m. Kinijoje sukurta trumpų vaizdo įrašų kūrimo ir dalijimosi programėlė „TikTok“ šiemet išpopuliarėjo žaibišku greičiu. Dabar aplikacijos vartotojų skaičius siekia 1,2 milijardo, programėlė jau veikia daugiau nei 150 skirtingų šalių ir yra išversta į 75 kalbas.

Anot portalo „The Verge“, įmonė, kuriai priklauso „TikTok“, dabar yra vertinama daugiau nei 75 milijardų JAV dolerių – taigi, ji nurungė „Uber“ ir tapo šiuo metu pasaulyje vertingiausiu technologijų startuoliu. Žinoma, prie šios sėkmės itin prisidėjo tai, kad programėlės gimtinėje iki šiol yra draudžiamos vakarietiškosios „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ ir jau minėta „Whatsapp“ aplikacijos.

„iOS“

„Android“

4. Naujasis „Facebook“ veidas

Socialinis tinklas „Facebook“ ir toliau išlieka pačių populiariausių ir daugiausiai atsisiuntimų turinčių programėlių penketuke. Čia kasdien sukuriama apie 500 tūkst. naujų profilių, o bendras vartotojų skaičius jau viršija 2,41 milijardo.

Beje, vos prieš keletą dienų kompanija paskelbė apie savo prekių ženklo pokyčius. Visuomenei buvo pristatytas naujas, kito šrifto, spalvas keičiantis „Facebook“ pavadinimo užrašas didžiosiomis raidėmis. Anot „Facebook“ atstovų, tokiu būdu norima atskirti visą bendrovę, kuriai priklauso ir kuri valdo ne vieną socialinį tinklą (pvz: „Instagram“, „WhatsApp“ ar „FriendFeed“), nuo išskirtinai „Facebook“ platformos. Pastarosios įvaizdis ir žymioji mėlyna nebus keičiama.

„iOS“

„Android“

5. Jennifer Aniston ir „Instagram“

100 milijardų dolerių vertinamas, taip pat milžinei „Facebook“ priklausantis socialinis tinklas „Instagram“ patenka į 5-ąją daugiausiai atsisiuntimų 2019 m. sulaukusių aplikacijų sąrašo vietą. Tinkle „Instagram“ kasdien įkeliama daugiau nei 95 milijonai nuotraukų ir vaizdo įrašų, o nuo jo įkūrimo pradžios jame jau buvo pasidalinta daugiau nei 40 milijardų turinio vietų.

Šviežiausia „Instagram“ naujiena – prie daugiau nei milijardą vartotojų turinčio socialinio tinklo prieš kelias savaites prisijungė garsioji amerikiečių aktorė ir serialo „Draugai“ žvaigždė Jennifer Aniston. Jos įkelta pirmoji nuotrauka su kitais „Draugų“ aktoriais surinko daugiau nei 14 milijonų „like“ paspaudimų ir daugiau nei pusę milijono komentarų. Šiuo metu jos profilį, kol kas turintį tik 8 nuotraukas, jau seka daugiau nei 18,6 milijono gerbėjų.

„iOS“

„Android“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi