Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.11.04 16:53

„Microsoft“ Japonijoje išbandė 4 darbo dienų savaitę: darbuotojų produktyvumas augo

LRT.lt 2019.11.04 16:53

Japonija garsėja ne tik nuostabia kultūra ir gamta, bet ir ilgomis darbo valandomis. Skelbiama, kad vidutiniškai Japonijoje darbuotojai per mėnesį dirba 80 valandų viršvalandžių. Japonijoje netgi priimtas įstatymas, ribojantis viršvalandžius iki 45 valandų per mėnesį.

Visgi bendrovė „Microdoft“ Japonijoje nusprendė atlikti eksperimentą ir darbuotojams pasiūlyti 3 dienų savaitgalius, kad jie daugiau laiko galėtų skirti laisvalaikiui, skelbia CNN.

Mėnesį vykdyto eksperimento metu paaiškėjo, kad biure praleisdami mažiau valandų darbuotojai dirba efektyviau. Per 4 savaitės darbo dienas, kurias praleido kompanijos biure, 2300 darbuotojų dirbo efektyviau, o efektyvumas padidėjo beveik 40 proc.

Eksperimeto sumanytojai aiškina, kad tai lėmė mažiau susitikimų metu iššvaistyto laiko. Buvo atsisakyta daugybės nereikalingų susitikimų, dalis jų pakeista virtualiais.

Be to, buvo sutaupyta nemažai pinigų, nes suvartota mažiau vandens, elektros energijos, spausdinta mažiau popierinių dokumentų.

Kompanijos atstovai teigia, kad daugiau kaip 90 proc. darbuotojų tokiais pokyčiais buvo patenkinti, todėl eksperimentą pakartos kitų metų vasarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi